Bir tek o kutladı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBir tek o kutladı

Tömük Mahallesi Yeşildere İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Durmuş Çelik, Datlım Pastaneleri sahibi Mustafa Aydoğdu’nun sponsorluğunda ile Anneler Günü kutlaması yaptı.

Bir tek o kutladı
Bu içerik 3696 kez okundu.

Hiçbir kurum ve kuruluşun kutlama yapmadığı bir dönemde Durmuş Çelik’in Anneler Günü kutlaması yaparak mahalleli anneleri bir araya getirmesi takdirle karşılandı.

Yeşildere bölgesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Anneler Günü programında günün pastasını yaşlı anneler kesti. Anneler günü programında konuşan Durmuş Çelik, bu yıl ikincisini düzenlediğimiz anneler gününde tüm annelerin günlerini kutladıklarını söyledi.

Anneler Gününün evrensel bir gün olduğunu belirten Çelik, ‘’Dünyada milyonlarca ana bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır.

Bu anlamlı günde sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum hepinizin Anneler Günü'nü kutluyorum. Kadına bahşedilip de Erkeklerde olmayan en önemli meziyetlerin başında Annelik gelmektedir. Ana olabilmek ve bu meziyetle donatılmak ne kadar güzel bir duygudur .

Analar olmasaydı insanlık olmazdı. Ana o kadar değerlidir ki, Hazreti Peygamberimiz  bir hadisinde ‘’Cennetin Anaların ayağının altındadır’’ demiştir. Unutmayalım Analarımız ailenin temel direği ve toplumun da geleceğidir. Sağlam bir toplum ancak temelleri sağlam atılmış Aileyle yapısı ile mümkündür. Analarımız dilimizin öğreticisidir. Hayatı bize tanıtanlardır.

Bu anlamda annelerimiz ilk ve ebedi öğretmenlerimizdir. Bizim onlardan öğreneceklerimiz bir hayat boyu devam eder. Hayatımıza ait güzelliklerin başında hep anamızın bize öğrettikleri ve bizim için yaptıkları gelir’’ dedi. Anaların çocuklarına sevgileri karşılıksızdır diyen Durmuş Çelik, şöyle konuştu:

‘’Gerçek sevgi ve merhameti görmek isteyenler annelerimize bakmalıdırlar. Onların her bakışında sevginin ayrı bir yanı keşfedilir. Çünkü sevgili annelerimiz için ne yapılsa azdır. Onlar her şeyin en güzeline layıktırlar. Başta annem olmak üzere bütün annelerin ellerinden öpüyor, anneler gününü kutluyorum. Bu gecemizin hazırlanmasında emeği geçen Okul Müdürümüze, velilerimize ve mahalle sakinlerimize çok teşekkür ederim. Ayrıca bu gecenin düzenlenmesinde sponsor olan eğitim gönüllüsü hayırsever iş adamı Erdemli Datlım Pastanesi sahibi Mustafa Aydoğdu bey’e de çok teşekkür ederim.’’

Konuşmaların ardından katkılarından dolayı geceyi düzenleyen Durmuş Çelik tarafından Datlım pastanesi sahibi Mustafa Aydoğdu’ya teşekkür plaketi verildi. Programda anneler gönüllerince eğelendi.

erdemli ajans anneler günü datlım pastanesi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu