Bu sergi mutlaka gezilmeli
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu sergi mutlaka gezilmeli

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün Kumkuyu Mahallesinde Ayten Doğru usta öğreticiliğinde 30 kursiyerin katıldığı, 7 ay süren “Elde Türk İşi, Tel Kırma, İğne oyası, Kırkyama, ve Hesap İşi’’ kurslarının Sergisi törenle açıldı.

Bu sergi mutlaka gezilmeli
Bu içerik 2299 kez okundu.

Serginin açılışında konuşan Erdemli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Okur, Müdürlükçe  Erdemli Merkez başta olmak üzere, belde ve mahallelerde çok çeşitli kurslar açtıklarını söyledi.

Hayat boyu öğrenme prensibi ile beşikten mezara kadar eğitim ilkesine göre hareket ederek, sosyal hayatı güçlendirme, aile ve ülke ekonomisine katkının yanı sıra iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesini sağlamak için  Erdemlinin merkez belde ve köylerindeki vatandaşlardan gelen taleplere göre herkese hiçbir yaş sınırlaması olmaksızın; mesleki, teknik, sosyal, kültürel  ve okuma yazma kursları açarak bilgi ve beceriler kazanma imkanı sağladıklarını belirten Okur şöyle konuştu:

"Halkımızın  ihtiyaçlarına  göre eğitim, öğretim, üretim, istihdam ve pazarlamaya yönelik çalışmalar ile nitelikli iş gücünün yetiştirilmesinde meslekî ve teknik içerikli eğitim çalışmaları yaparak, Hayat boyu öğrenme anlayışıyla bireylerin; bilimsel, girişimci, teknolojik, iktisadi, sosyal, kültürel gelişmelerini ve  zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme ve kullanma alışkanlıkları kazandırarak, yeteneklerini geliştirme imkânını sağlayarak her seviyede ve çok sayıda nitelikli insan gücüne ihtiyacı vardır. Bu amaçla; Halk Eğitimi; Örgün eğitimin içinde ve dışında kalmış, her yaş grubundaki fertlerin günün gelişen teknolojik, sosyal ve kültürel şartlara uyumlarını, değişik meslek sahibi olmalarını sağlamaktadır. Halk Eğitim olarak insanlarımızın sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlarken aynı zamanda onların meslek edinmelerine de destek vermekteyiz. Bugün açılışını yaptığımız bu kursumuz da bunlardan bir tanesidir.’’

Eğitirken üretim yapan, üretim yaparken iş gücünü ekonomik katkı olarak aile bütçesine aktaran meslek sahibi kişiler yetiştirmek halk eğitimi olarak  en başta gelen amacımızdır vurgusunu yapan Ömer Okur, ‘’Erdemli gibi güzel bir ilçede görev yapıyoruz. İnsan yaratılışı gereği öğrenerek mükemmel bir hale gelen varlıktır. Beşikten mezara kadar ilim öğrenmeyi benimsemiş bir neslin torunları  olarak bu hizmetleri Halk Eğitimi  Müdürlüğü  olarak  halkımıza sunmaya çalısıyoruz.    “Her zaman, her yerde, herkes için Halk Eğitimi” diyerek el emeği göz nuru eserler hazırlayan  usta öğreticimizi ve kursiyerlerimizi  tebrik eder,  başarılarının devamını diliyorum’’ diye belirtti.

Serginin açılışına AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları Ömer Top ve Osman şen, Kumkuyu Mahallesi muhtarı Ramazan Kasap,  Erdemli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer  Okur,  Müdür Yardımcısı  Ali Cila,    kursiyerler  ve çok sayıda vatandaş  katıldı. 

                        

erdemli ajans halk eğitim kumkuyu mahallesi
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği