Bu çocuklar engel tanımıyor
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu çocuklar engel tanımıyor

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Alata Mahallesinde Münire Karademir ve Hanife Esin Kabacık öğreticiliğinde açtığı kurslara katılanların el emeği göz nuru ‘Dekoratif El Sanatları’ sergisi açıldı. Sergi büyük ilgi gördü.

Bu çocuklar engel tanımıyor
Bu içerik 2264 kez okundu.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur serginin açılışında yaptığı konuşmada, ‘’Unutmayalım ki hepimiz engelli adayıyız.  Hiç kimse  kendi seçimi ve tercihiyle engelli olmuyor herkes bir gün engelli olabilir. Açtığımız ‘’Dekoratif El Sanatları’’ kurslarına katılan hem çocuklarımızı hem de annelerine teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız engelli olmalarına rağmen sağlam insanlar gibi sanat öğrenirken, anneleri de onların yanı başlarında meslek edinmeye çalışıyorlar’’dedi.

Engellilere karşı ayrımcılık başta olmak üzere her türlü ayrımcılığa karşı mücadele hepimizin önceliği olmalıdır diyen Okur, şöyle konuştu:

‘’Ancak bu şekilde temel değerlerimiz olan insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkelerini,  tüm dünyada hakim kılabiliriz. Bu kurslarımız sayesinde engelli kardeşlerimizin anneleri  bir arada  farklılıklarıyla birbirlerini kabul etmeyi, hoşgörüyü ve farklılıklarına rağmen bir arada yaşamayı, hayatı paylaşmayı öğreniyorlar. Eğitimin her engeli aşabileceği konusunda toplumu bilinçlendirmenin ve gerektiğinde bunun için mücadele etmenin zorunlu olduğunu dört duvarla çevrili evlere  mahkûm bu tür insanlarımızı  hayatla barışık hale getirmek zorundayız. Büyük emeklerle hazırlanan ve yıl boyu kursiyerlerimizin el emeği, göz nurundan oluşan el işleri sergimizin hayırlara vesile olmasını dilerim.  Engelli kursiyerlerimiz  el becerilerini geliştirirken anneleri de hem meslek öğrendiler, hem de  öğrendikleri meslekten elde ettikleri gelirle de aile bütçelerine katkıda bulunmuşlardır. Usta öğreticilerimizi, kursiyerlerimizi ve ailelerini kutluyor başarılarının devamını diliyorum. Bütün vatandaşlarımızı kurslarımıza katılmaya davet ediyorum.’’

Serginin açılışına  İlçe milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karaağaç, Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Cila ile kurs usta öğreticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

erdemli ajans engelli sergi halk eğitim
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği
Bakan Elvan’dan Çiftçilere Destek Sözü
Bakan Elvan’dan Çiftçilere Destek Sözü