Bu kursa katılanlar kazanıyor
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu kursa katılanlar kazanıyor

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 8 ay önce açılan Elde Aksesuar Yapımı kursu sona erdi.

Bu kursa katılanlar kazanıyor
Bu içerik 3145 kez okundu.

Bu kursa katılanlara ayrıca ‘’Girişimcilikte önce kadın’’ projesi uygulaması da gerçekleştirilerek girişimcilik eğitimi de verildi. Erdemli Esnaf Odası Toplantı Salonunda açılan kursa katılan 18 kursiyere belgeleri Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, müdür yardımcısı Ali Cila, Esnaf Odası Başkanı Halil Metik, Esnaflar Odası Genel Sekreteri Muhlise Gürsoy, kurs hocası Özlem Öztürk Önalan  tarafından verildi.

8 ay süren kursta el sanatlarına yönelik eğitimler verildiğini belirten kurs hocası Önalan,  kursta yeni modül olan keçe çalışmasına ağırlık verildiğini bu çalışmalarda kitap ayraçları, telefon ve gözlük kılıfı, çanta,  elde kurdele ve tel kırma çalışmalarına yer verildiğini belirtti. Önalan, kursta  yapılan işlerin çoğunluğunun satışının yapılarak işleri yapan kursiyerlerin aile bütçesine katkı sağlandığını vurguladı. Önalan kursta yaklaşık 100’ün üzerinde eser ortaya konulduğunu kaydetti.

Erdemli Esnaf Odası Başkanı Halil Metik ise, oda olarak bu tür kurslara hep destek olduklarını olmaya da devam edeceklerini belirtti. Bugün meslek edindirme kurslarına katılanların gelecekte mutlaka esnaf olacaklarına inandığını kaydeden Metik, ‘’Bizim insanımız kanaatkardır. Az ile geçinmeyi kendisine ahlak edinmiştir. Bugün kursa katılarak el becerisini ortaya çıkartanlar yarın işyeri açarak işlerini büyütecektir.  Gelecekte esnaf olacak insanlarımıza hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz’’ dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer okur ise yaptığı kısa konuşmada, Esnaf Odası Başkanı Halil Metik’e kendilerine yer sağlamalarından dolayı teşekkür etti.

Okur, talep geldiği sürece  her mahalleye gerekirse her haneye meslek kursları açacaklarını ve insanlara faydalı olacaklarını kaydetti. Konuşmaların ardından kursiyerlere kurs bitirme belgesi verilirken ayrıca pasta kesimi de gerçekleştirildi. 

erdemli ajans halk eğitim erdemli esnaf ve sanatkarlar odası
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu