Merkez Camii Çok Güzel Olacak
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıMerkez Camii Çok Güzel Olacak

Merkez Camii bitişiğindeki bina satın alınarak çok güzel bir düzenleme yapılması planlıyor, tabii bunun olması için hayırseverlerin harekete geçerek yardım etmesi bekleniyor

Merkez Camii Çok Güzel Olacak
Bu içerik 5217 kez okundu.

1 milyar liraya satın aldığı 350 metre kare alanda yeni proje uygulaması yapacak. Vakıf yetkilileri 1 milyar liraya satın aldıkları cami çevresindeki arsada hisse sahibi olan varislere şimdiye kadar 600 bin lira ödeme yaptı.

Caminin kuzey kısmında bulunan 47 hissedarlı 350 metre kare arsayı satın aldıklarını belirten Vakıf başkanı Halil Dölek, yeni proje ile caminin girişini kuzeyden sağlayacaklarını aynı bölgeye ayrıca, şadırvan, tuvalet ve son cemaat bölümünün yaptırılacağını açıkladı.

Şimdiye kadar vakfın kendi imkanları ile Merkez Camiinin tüm ihtiyaçlarını karşıladıklarını ancak yeni alınan yere ödenecek miktarın vakfın ekonomik gücünü aştığını kaydeden Dölek, ‘’Yeni alınan arsada uygulanacak proje ile Merkez Camii daha bir göz önüne çıkacak. Bilindiği gibi ilçe merkezinde tuvalet büyük sorun merkezin tüm yükünü camii altındaki tuvalet çekiyor o da 15-20 yıl önce yapıldığı için ihtiyacı karşılayamıyor. Yeni aldığımız arsaya inşa edeceğimiz tuvaletle en az 50 yıl ilerisinin ihtiyacı karşılanmış olacak.

Tabii buraya sadece tuvalet değil aynı zamanda şadırvan ve son cemaat bölümünü de yapacağız ve caminin girişini kuzeyden vereceğiz ki camimizin görünümü ve ihtişamı da ortaya çıkmış olacak. Vakıf olarak halkımızın ve hayırseverlerin desteğine ihtiyacımız var. Biz halkımızın yardımlarını bekliyoruz’’ dedi.

Merkez Cami Hayra Hizmet Vakfının Sedir Pastanesinde düzenlemiş olduğu bilgilendirme toplantısına Vakıf Başkanı Halil Dölek, ilçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, vakıf yönetimi ve basın mensupları katıldı.  

Yardım İçin hesap numarası; Erdemli Hayra Hizmet Vakfı İş Bankası Erdemli Şubesi TR24 0006 4000 0016 6230 8311 92

erdemli ajans erdemli hayra hizmet vakfı merkez camii
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu