Türkmen Şöleni 21 Mayıs'ta
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTürkmen Şöleni 21 Mayıs'ta

Başkan Tollu, "Bu şölene siyasi ayrım yapmadan herkes sahip çıkmalıdır"

Türkmen Şöleni 21 Mayıs'ta
Bu içerik 4519 kez okundu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu yıl 30’uncusu düzenlenecek olan Türkmen Şölenin 21 Mayıs Pazar günü yapılacağını, şölene tüm Erdemlilerin davetli olduğunu söyledi.

Lupin Cafede belediye meclis üyeleri, Mahalle muhtarları ve basın mensuplarına Türkmen Şöleninin 21 Mayıs günü Erdemli Çamlığında yapılacağını açıklayan Tollu, Erdemlinin yurt genelinde iki önemli  sosyal faaliyet ile tanındığını belirterek, ‘’Birincisi bu yıl 30’uncusu gerçekleştirilecek olan Yörük Türkmen kültürünün yaşatıldığı  Türkmen Şöleni, diğeri ise bu yıl 8’incisini bu yıl kutladığımız Kutlu Doğum Haftasıdır. Her iki faaliyetimiz birlik ve beraberliğimizin önemli simgeleridir. Tüm Erdemli'li hemşerilerimizi Türkmen Şölenine katılmaya ve sahip çıkmaya davet ediyorum’’ dedi.

Yaşam Kültürlerini yaşatamayıp kaybedenler  tarihten silinmeye mahkumdur diyen Başkan Tollu, Erdemli belediyesi olarak Yörük Türkmen Kültürümüzü yaşatmak için bu yıl Türkmen Şöleninin 30’uncusunu kutladıklarını belirterek, ‘’Kaybolmaması için çaba harcadığımız Yörük Türkmen Kültürünü içerisinde bulunduran Türkmen Şölenini gelecek yıldan itibaren uluslar arası boyuta taşıyacağız. Kültürümüzü geleceğe taşırken aynı zamanda turizme de kapı aralayacağız’’ şeklinde konuştu.

Erdemli’nin her konuda olduğu gibi sosyal ve kültürel yönden gelişmek zorundayız diyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, mahallelerde yapılan ve yapılacak olan hizmetler hakkında da bilgiler verdi. Başkan Tollu toplantının son kısmında mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi, sorularını cevapladı.

 

erdemli ajans türkmen şöleni mükerrem tollu erdemli belediyesi
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği