Ülkü Ocaklarından muhteşem konser
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÜlkü Ocaklarından muhteşem konser

Erdemli Ülkü Ocakları ‘’Ötükenden Anadolu’ya’’ konulu konser düzenledi. Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konserde Ali Kınık sahne aldı.

Ülkü Ocaklarından muhteşem konser
Bu içerik 5722 kez okundu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP Erdemli ilçe başkanı Bekir Özsu, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Gökhan Demir, MHP Mersin İl Yönetim Kurulu Üyesi Erol Erdoğan, Erdemli Ocak başkanı Cevat Şahin, belediye meclis üyeleri ve ülkücüler katıldı.

‘’Ötükenden Anadolu’ya’’ Ali Kınık konserinin açılışında Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Cevat Şahin konuşma yaptı. Cevat Şahin konuşmasında ‘’Türk, sadece bir ırk adı değil, aynı zamanda kadim bir kültürün adıdır. Bu kültür içerisinde töresini, felsefesini, değerler silsilesini barındıran yüce bir kavramdır’’ dedi.

Ali Kınık konserine gelen tüm davetlilere teşekkür eden Cevat Şahin,  

‘’Tarih, bir toplumda kültür oluşturup şuur uyandırmadıysa, o topluluğa millet denilemez. Türk adı, içerisinde merhameti, adaleti, doğruluğu, paylaşmayı, güveni, aklı ve en önemlisi cesareti temsil eder. Düşmana boyun eğmeyenlerin, esir olmayan özgür ruhların adıdır Türk’’ diye kaydetti.

Türklüğün taşıdığı anlam o kadar yücedir ki, bu anlamın idrakinden yoksun olanlar her türlü ihanete açık zavallılardır şeklinde konuşan Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü:

 ‘’Çünkü onlar, Devletin, Milletin, Ezanın ve Bayrağın kıymetini bilmezler.

Oysa binlerce yıllık tarihi olan Türk Milleti, kültürünün verdiği şuurla Devlet geleneğine sahip, 23 yüzyıldır kesintisiz devlet sahibi emsalsiz bir millettir.Devletimizin son şekli Avrasya bölgesinde, Anadolu coğrafyası üzerine kurulu Türkiye Cumhuriyetidir.

Türk milletinin yaklaşık bin yıldır İslam'ın yükselen kılıcı olması sebebiyle, haçlı artıklarının devletimizin üzerindeki bizans oyunları her zaman sürmekte, emperyalist kuşatmaların hedefi olmaktadır.

Son yıllarda emperyalist kuşatmanın öne çıkan iki unsuru PKK ve FETÖ terör örgütleridir. Bu örgütler birbirinden bağımsız değildir.

Fetullahçı terör örgütünün en son kalkışması 15 Temmuz gecesi, ondan bir önceki kalkışma Milliyetçi Hareket Partisinde yaratılmak istenen kaostur.

Tarihimizden ders almayanlar 1400 yıl  önce yaşanan İçing Katun ihanetini unutmuş, Ülkü değerlerimizi terk ederek günümüzün İçing Katununun nefislere hitap eden vaatlerine kanmıştır.

Rahmetli Başbuğumuzun "Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar belirler" sözü Ülkücü Hareketin mensuplarını kapsayan bir sözdür. Ülkü değerlerine bağlı  olmayan, kırk kapının tokmağında parmak izi olanlar, bu sözün kapsamı dışındadır. Çekirdekten yetişme Ülkücü olmayıp, MHP'de siyaset yapmak isteyenler, bu Hareketin disiplinine, değerlerine ve töresine uygun davranmak zorundadırlar.’’

"MHP'de siyaset yapacağım" diye ortaya çıkıp, talebi gerçekleşmeyince Ülkücü Hareketin değerlerini yok etme eyleminin figüranı olanlar, Başbuğumuzun kastettiği yapraklar değildir ifadesine yer veren Şahin, ‘’Onlar ancak, ağacın azgın, verimsiz ve budanması gereken dalının yapraklarıdır. Budanması gereken azgın, verimsiz dalın kesilmesi ve yapraklarının dökülmesi ağaca zarar değil, fayda verir. Varlığı bir şey kazandırmayanın, yokluğunun zararı olmaz.

Kazanmak için her yolu mübah gören bir anlayış, Ülkücü Hareketin değerleriyle bağdaşmaz.

Bu Hareketin mensupları uyanık olmak zorundadır. Çünkü düşman sinsi ve kurnazdır. Unutulmasın ki, Ülkücü Hareket her zaman Türklük gurur ve şuuruyla, İslam ahlak ve faziletiyle, her türlü düşmanı alt edecek güce ve ferasete sahiptir. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene’’ diye konuştu.

Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Gökhan Demir de yaptığı kısa konuşmada, ‘’Ötükenden Anadolu’ya gecesini siz gençlerimiz için yaptık’’ diyerek konser vermek üzere Erdemli’ye gelen Ali Kınık’a teşekkür etti.

erdemli ajans ülkü ocakları ali kınık
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu