Kaymakam Pamuk Sanayi Esnafını Ziyaret etti
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKaymakam Pamuk Sanayi Esnafını Ziyaret etti

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Erdoğan ve yönetimini ile esnafları ziyaret etti.

Kaymakam Pamuk Sanayi Esnafını Ziyaret etti
Bu içerik 3266 kez okundu.

Kaymakam Muhittin Pamuk, Erdemli Madeni Sanatkarlar Odamızı da ziyaret ederek, esnafımızın da istek ve temennilerini dinlemek istediklerini belirterek, ‘’Kaymakamlık olarak her zaman vatandaşın ve sivil toplum kuruluşlarının yanında ve birlikte olmaya çalışıyoruz. Kaymakam halkla ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte olması her zaman daha iyi işlerin yapılmasına ve sorunların daha kısa zamanda çözüme kavuşmasını sağlamaktadır. Bizler de Erdemli’de gitmedik yer, görmedik vatandaş bırakmamaya karar verdik. Erdemli’nin bütün yerlerini ziyaret ederek halkımızla iç içe olacağız’’ dedi.

Erdemli Sanayi esnafının ve Sanayi kooperatifinin sorunlarının kısa sürede çözüme kavuşması açısından her zaman sanayi esnafının yanında olduklarını belirten Kaymakam Pamuk, Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Erdoğan’dan da sanayi ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Erdoğan, İlçe Kaymakamı Muhittin Pamuk’un ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

‘’Erdemli Madeni Sanatkarlar Odasına kayıtlı 600 esnafımız var ve Erdemli Sanayi sitesinde 550 esnafımız faaliyet gösterirken geri kalan esnaflarımız da mahallelerde hizmet vermektedir. Sanayi esnafı olarak şu anki sanayi sitemizde bulunan iş yerimiz az gelmektedir. Bazı esnaflarımız bir iş yerinde iki kişi çalışmak zorunda kalıyorlar.

Ayrıca Kocahasanlı mahallesine küçük bir sanayi sitesi  ihtiyacı bulunmaktadır. Erdemli’nin yaz nüfusu yaklaşık 3 katına çıkmaktadır. O bölgenin de büyük ihtiyacı var. İnşallah gerekli çalışmaların ardından Kocahasanlı bölgesine de küçük bir site yapacağız. Erdemli sanayi sitesinin en büyük sıkıntısı ise gelecek için yeterli düzeyde ustaların yetiştirilememesidir. Eğitim sisteminden kaynaklı çırak ve kalfa bulamaz olduk.

Daha önceleri ilkokulu bitiren sanayimize gelerek ustalarımızın elinde yetişiyor usta oluyordu. Ama artık liseyi bitirdikten sonra gençler sanayide çalışmak istemiyor. Suriye’den delenler olmasa bizler çalıştıracak ne çırak bulabiliriz ne de kalfa bulabiliriz. Bu eğitim sisteminin değişip, gelecek için esnaf ve sanatkar yetiştirmemiz gerekmektedir. Yoksa ustalıkta bizler son nesil olarak kalacağız’’ dedi. Ziyarette Erdemli madeni sanatkarlar odası yönetimi de hazır bulundu. 

erdemli ajans erdemli kaymakamlığı muhittin pamuk
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”