Erdemli Huzurevi'nde Bocce yarışması heyecanı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli Huzurevi'nde Bocce yarışması heyecanı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı huzurevleri arasında ‘’Yetişkin gençler Bocce turnuvası’’ düzenlendi. Bölgesel turnuvanın ilk karşılaşması Erdemli Huzurevinde gerçekleştirildi.

Erdemli Huzurevi'nde Bocce yarışması heyecanı
Bu içerik 3062 kez okundu.

Turnuvada Erdemli Huzurevi konuk takım Gaziantep Huzurevi takımını 12-8 yenerek bir üst tura çıkmaya hak kazandı.  Turnuva yarışmalarında dereceye giren kulüplerin Antalya’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonasına katılacağı bildirildi.

Erdemli Huzurevinde gerçekleştirilen bölgesel turnuva ile ilgili gazetecilere bilgi veren Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı ve  Gençlik ve Spor Kulübü Şube Başkanı Recep Bozkuş, bakanlığın tüm şehirlerde organize ettiği yetişkin gençler Bocce turnuvasının Mersin ayağını Gaziantep takımı ile ilk karşılaşmalarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sporcuların Türkiye genelinde 17 grupta mücadele edeceğini belirten Bozkuş, yarışmalarda   24 takımın Eylül ayında Antalya’da Türkiye Şampiyonasına katılarak birincilik için yarışacağını belirtti.

Mersin takımının Osmaniye, Adana ve Gaziantep takımları ile mücadele ederek bölgesel yarışmalara katılma mücadelesi vereceğini kaydeden Bozkuş, Bocce sporunun yaşlılar için gerçek manada konsantrasyon, fiziksel aktivite olarak yaşlı mizacına uygun bir spor dalı olduğunu belirtti

Bozkuş, ‘’Huzurevlerimizde kalan yaşlılarımızı zinde tutmak ve bedensel fiziksel aktivitelere kazandırmak amacı ile Bocce sporuna yönlendiriyoruz.  Hem  yarışmaya katılan yaşlı sporcularımız hem de diğer yaşlılarımız heyecan içinde. Takımlar diğer illerdeki Huzurevlerine giderek   kaynaşmaları da sağlamış oluyorlar. Bu spor yaşlılarımız için önemli bir sosyal faaliyet. Yaşamın diğer bir aşamasında insanımızın yaşam ömrünü huzurlu ve mutlu bir şekilde artırmak için  çalışıyoruz’’ dedi.

 ‘’Yetişkin gençler Bocce Turnuvası’’ na Erdemli Huzurevinden katılan Ömer Cırık, maç sonrası  ‘’Yaşlılar için güzel bir aktivite. Ben tüm yaşlılarımızın bu sporu yapmasını arzuluyorum. Bende yaşlılığımın en güzel dönemini yaşıyorum. Bizi bu spora yönlendirenlere teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

erdemli ajans erdemli huzurevi bocce
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu