Peygamber Sevgisi Onbinleri Erdemli Çamlığında Buluşturdu
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıPeygamber Sevgisi Onbinleri Erdemli Çamlığında Buluşturdu

Erdemli Müftülüğü tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası Kutlama etkinliği onbinlerce kişinin katılımıyla Erdemli Talat Göktepe Çamlığında yapıldı.

Peygamber Sevgisi Onbinleri Erdemli Çamlığında Buluşturdu
Bu içerik 4595 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kur’anı Kerim tilaveti  ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte konuşan Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Erdemli Müftülüğü tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen ‘’Kutlu Doğum Haftası’’ nı tebrik ettiğini söyledi.

Hazreti peygamberin cahiliye anlayışının tüm hüküm sürdüğü bir dönemde Yüce Allah’ın mesajlarını insanlığa iletip  hidayete ermeleri için gönderildiğini belirten Pamuk, bin 446 yıl önce Hazreti Muhammed Mustafa’nın doğumu  tarihin akışını değiştirdiğini kaydetti.

Peygamberimiz bütün insanlığa kucak açarak barış ve sevgi öğreticisinin taşıyıcısı olmuştur diyen Pamuk, ‘’Peygamberimiz doğru ve güzel ahlakı kendi hayatında bizlere sunmuştur. Örnek yaşamı ile gönüllere hükmederek barış güven ve vahdet toplumu oluşturmuştur. Bu günde insanlık peygamber efendimize ve onun getirdiği prensiplere her zamankinden  daha fazla muhtaçtır’’ dedi.

Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu da yaptığı konuşmada, yurt genelinde yaklaşık 28 yıldır hazreti Peygamberi anmaktan anlamaya doğru Kutlu Doğum Haftasını milletin  en güzel şekilde idrak ettiğini söyledi.

Bu yıl Kutlu doğum haftasında ‘Hz. Peygamber ve güven toplumu’ teması işlendiğini  belirten Türkmenoğlu, peygamberimizi bir gün anmak  mümkün mü onu ömür boyu anmak gerekir diyerek kutlu doğum haftasının millete üç faydasının olduğunu belirterek şöyle konuştu:

‘’Kutlu Doğum Haftasında her yıl yeni bir tema işlenerek insanlarımız bilgilendirilmiştir. Birincisi  Peygamberimizi insanlarımıza anlatmaya çalıştık. İkincisi milletimizin birlik ve beraberlinin pekişmesinde  en büyük fonksiyonu kutlu doğum haftası  icra etmiştir. Erdemli Çamlığında 30-40 bin insanı bir araya getiren muhteşem peygamber sevgisi olmuştur. Üçüncüsü ise her bölgede kutlu doğum haftası ile insanlarımızın manevi  dünyasına katkıda bulundu. Özellikle yurt dışında yaşayan insanlarımızın asimile olmasına engel olmuştur kutlu doğum haftaları. Ardık Erdemli denince ilk akla gelen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri gelmektedir. Peygamber sevdalısı peygamberini seven ve kutlu doğumla anılan bir ilçe olmuştur Erdemli.’’

Etkinlikte  AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Takın, Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da birer konuşma yaparak Erdemli halkının Kutlu Doğum Haftasını kutladılar.

Etkinlikte Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, DİB basılı yayınlar daire başkanı Yunus Akkaya da günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı. Konuşmaların ardından erkek ve kız hafızlara taçları takıldı, Sanayi esnafı ve hayırsever vatandaşlar tarafından hafız ve hafizelere cumhuriyet altını hediye edildi, minik öğrenciler ise gösteriler sundu.

Etkinliğe gelen davetlilere kurulan Yörük çadırlarında sıkma ayran ve çeşitli ikramlarda bulunulurken Kurulan Kızılay çadırında kan verildi, davetlilere yaklaşık 10 bin gül dağıtıldı. 

erdemli ajans erdemli müftülüğü kutlu doğum erdemli çamlığı
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu