Sergiyi Bakan Elvan açtı, Ürünler İngiltere'ye satıldı
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıSergiyi Bakan Elvan açtı, Ürünler İngiltere'ye satıldı

Erdemli Halk Eğitim Merkezi usta öğreticisi Gülizar Güngör'ün ve kursiyerlerinin yaptığı sergi büyük ilgi gördü.

Sergiyi Bakan Elvan açtı, Ürünler İngiltere'ye satıldı
Bu içerik 3558 kez okundu.

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Gülizar Güngör Sanat Merkezinde üretilen ‘’Kâğıt Rolyef’’ ler İngiltere’ye gönderiliyor. Kağıt Rolyefleri İngiltere’ye götüren Çetin ve Sevda Kurşun ailesi burada fiyatı 750 liraya satılan ürünlerin İngiltere’de  5-6 bin liraya kadar satıldığını bu nedenle Erdemli’deki bir yakınlarına sipariş verdiklerini söyledi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan Gülizar Güngör  sanat merkezi tarafından açılan ‘’Dekoratif Apşap Boyama, Dekoratif Tablo Yapımı’’ kursuna katılan kursiyerler ürettikleri ürünleri hem satarak aile bütçelerine katkı sunarken hem de ev ve işyerlerinin dekorasyonunda kullanmak üzere armağan ediyorlar.

Kurs hocası Gülizar Güngör, 6 ay süren kurslarına 25 kursiyerin devam ettiğini bu zaman içinde kursiyerlerin hem sanat öğrendiklerini hem de stres attıklarını söyledi. Kağıt Rolyef, Ahşap Rolyef, Kirpi okları ile yapılan Rolyef, Altın  ve gümüş varak, Selçuklu mimarisinde kullanılan yıldızlar,Mesnevi semazenler, modern vintage gibi ürünlerden yaklaşık bin’in üzerinde eser ortaya koyduklarını  belirten Güngör, ‘’Kursiyerlerimiz  kursta öğrendiklerini uygulamaya koyup ürettikleri ürünleri  satarak aile bütçesine katkı sunarken kimileri de evine götürüyor. Burada en önemlisi kadınlarımız  sanatı öğreniyor.

Kursiyerlerimizin usta sanatçıları aratmayacak özellikle yaptığı işler çok beğeni topluyor. Öyle ki, bir kursiyerimizin yaptığı Kağıt Rolyef eseri İngiltere’den Erdemliye misafir olarak gelen aile tarafından çok beğenildi ve satın alındı. Türkiye’de 750 liraya satılan ürün İngiltere’de 5-6 bin lira arasında satıldığını belirtiyor misafirler. Bu nedenle İngiltere’ye götürmek için yeni siparişler veridiler. Hem bizim için hem de ülkemiz adına güzel bir talep. Bilindiği gibi Çin ürünleri hem emeği hem de fiyatları aşırı derecede düşürüyor. El yapımı rolyefler yabancıların da hoşuna gidiyor’’ dedi.

Kursiyerlerle yakın zamanda  ev ve büro dekorasyonuna da başlayacaklarını ifade eden Gülizar Güngör, büro dekorasyonlarında cam boyama, vitray ve cam altı boyama sistemleri yaptıklarını kaydetti.

Gülizar Güngör Sanat Merkezi’nin hocası Güngör, kurslarının sergisini Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan tarafından açıldığını ve ziyaretçiler tarafından yapılan eserlerin beğeni topladığını belirterek, ‘’Kursa ta üretilen eserlerin her kesimin dikkatini çekiyor. Kalkınma bakanımız kursumuzun sergisini açarak bizleri şereflendirdiler başta eşi Zeliha hanım olmak üzere katılan herkese teşekkür ediyoruz’’ diye belirtti.  

erdemli ajans halk eğitim merkezi
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği