Böyle Sergi Görülmedi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBöyle Sergi Görülmedi

Mersin hayat boyu öğrenme şenliğine Erdemli Halk Eğitim Merkezi damgasını vurdu.

Böyle Sergi Görülmedi
Bu içerik 2538 kez okundu.

Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri kapsamında  Halk Eğitim Merkezleri ve Mersin Olgunlaşma Enstitüsü’nün birlikte hazırladığı ´Yıl Sonu Sergi ve Şenliği´ açılışı  Mersin Forum AVM’de  yapıldı. Çeşitli etkinliklerin yapılacağı sergi 30 Nisan 2017 tarihine kadar açık kalacak.

Mersin Forum Alışveriş Merkezinde yapılan açılışa; Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerininde  aralarında bulunduğu çok sayıda seçkin isim katıldı.

Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Koca, Milli Eğitim Bakanlığının örgün ve yaygın eğitim adı altında bir yapılanması olduğunu ifade ederek, hâlihazırda zorunlu eğitim çağındaki yaş grubunun örgün eğitimde, zorunlu eğitim çağının dışındaki yaş grubunun ise yaygın eğitim kurumlarından faydalanabildiğini söyledi.

2016 Eylül ayından Nisan 2017 tarihine kadar olan süre içerisinde 5 bin 626 kurs düzenlendiğini belirten Koca, “Yaklaşık 111 bin kişi kurslardan istifade etmiştir. Bu yapılan kurslarda yapılan çalışmaların bugün Mersin halkı ile paylaşılması adına bugün buradayız. Bu tür etkinliklerle halkla, vatandaşla kaynaşıldıkça bir anlam kazanıyor. Bu tür programların yarınların teminatı olan çocuklarımıza ışık tutması, yetişkinlerimize de becerilerine artırmasına vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

            Konuşmanın ardından Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’nın da aralarında bulunduğu protokol tarafından serginin açılışı kurdele keserek gerçekleştirildi. Sonrasında protokol stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ömer Okur, “Müdürlüğümüzce açmış olduğu Giyim, Nakış ve El Sanatları  kurslarının  öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerinin hazırladıkları el emeği göz nuru birbirinden değerli ve nadide eser ve ürünlerimizi Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri Yıl Sonu Şenliği vasıtası ile Mersin’de tanıtma ve sergileme imkanı bulduk. Mersin’de adeta Erdemli Halk Eğitimi rüzgarı estirerek damgamızı vurduk. Kursiyerlerimizin kurslarımızda edindiği bilgi ve beceriler tabiri caizse birer altın bileziğe dönüşmekte, ekonomik anlamda değere dönüşmekte ve aile ekonomilerine katkıda bulunmaktadır. El sanatları, toplumumuzun inançlarını, kültür yapısını,  değerlerini işleyen ve nesilden nesile aktaran görsel birer levhadır adeta. Bir milletin, bir halkın en özgün kültürü ve yaşam biçimini yansıtan eserlerin, gelecek kuşaklara çok iyi anlatılması ve öğretilmesi gerekiyor.

Kurslarımızda Beşikten Mezara kadar eğitim ilkesine göre hareket ederek, sosyal hayatı güçlendirme , aile ve ülke ekonomisine katkının yanı sıra iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesini amaçladık. Bu amacımız doğrultusunda Erdemlimizin merkez  ve mahallelerindeki vatandaşlarımızdan talep eden herkese hiçbir yaş sınırlaması olmaksızın; mesleki, teknik, sosyal , kültürel  ve okuma yazma kursları açarak bilgi ve beceriler kazanma imkanı sağladık. Bu gün açtığımız sergi ile  kurslarımızın  meyvesini aldık.  

Bu sebeple çok mutluyuz. Kurslarımızın  ve sergilerimizin açılmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen  ve  sergi açılışında bizleri yalnız  bırakmayan  İlçe Kaymakamımız Muhittin Pamuk’a ,   İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  ve Şube Müdürlerimize  müdür yardımcılarımıza  ve bu sergisinin  hazırlanmasında emeği gecen tüm öğretmen, usta öğreticilerim ve kursiyerlerimize çok teşekkür ederim” dedi.

erdemli ajans erdemli halk eğitim müdürlüğü ömer okur yılsonu sergisi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu