Özel Hedef İlk Adım Anaokulu’ndan muhteşem gösteri
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÖzel Hedef İlk Adım Anaokulu’ndan muhteşem gösteri

Erdemli Özel Hedef İlk Adım Anaokulu'nun Erdemli Kültür Merkezinde düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Erdemli Belediyesi Kültür merkezinde çok özel gösteri sundu.

Özel Hedef İlk Adım Anaokulu’ndan muhteşem gösteri
Bu içerik 3676 kez okundu.

Öğrenci velilerinin heyecanla çocuklarını izlediği özel gösteri gecesinin sunuculuğunu ise Özel Hedef İlk Adım Anaokulu öğretmeni Aynur Yılmaz yaptı.  Erdemli Özel Hedef İlk Adım Anaokulu Kurucu Müdürü Emre Yılmaz özel geceye özel konuşma yaptı.

Yılmaz, Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 97. yılını kutluyoruz diyerek başladığı konuşmasına ‘’23 Nisan 1920 günü, Cumhuriyet Yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır’’ diye belirtti.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir diyen Emre Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:

‘’Türk milleti, dün olduğu gibi, bugünde Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar var olabilmektir.

Cumhuriyetin en önemli kuruluş felsefesi olan ''Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir'' sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur.

Bu duygularla, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, hepsine sevgilerimi sunuyorum.’’

Özel Hedef İlk Adım Anaokulu Öğretmenlerinin haftalarca uğraşarak öğrencilere bu bayramı hazırladıklarını kaydeden Emre Yılmaz, ‘’Geleceğimiz çocuklarımızın hazırladıkları çok özel gösterileri sizlere sunacaklar. Gösteriler için emek harcayan tüm öğretmenlerime harcadıkları emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Hepinizin bayramını tekrar kutluyorum ve dünya döndükçe bu bayramların neşe içinde kutlanmasını diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sunulan gösteriler ayakta alkışlandı. 

erdemli ajans hedef ilkadım
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu