Erdemli Bunu Hep Yapıyor
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli Bunu Hep Yapıyor

En Sevgiliye En Görkemli Kutlama

Erdemli Bunu Hep Yapıyor
Bu içerik 2705 kez okundu.

Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu 30 Nisan Pazar günü yapılacak olan Kutlu Doğum programı hakkındaki hazırlıklar konusunda Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, İş adamları, Ulusal Basın temsilcileri ve yerel gazeteciler ile bir araya gelerek halkı 30 Nisan Pazar günü Çamlığa davet etti.

Akdeniz bölgesinin ve Mersin’in en kapsamlı ve katılım anlamında en büyük Kutlu Doğum programı olduğunu ifade eden Türkmenoğlu, “Bu yıl Mersin’de ki Kutlu Doğum programlarının açılışını Erdemli’den başlattık. Pazar günü gerçekleştireceğimiz programımız bölgemizin hem katılım hem de içerik anlamında en büyük programı. Sabah başlayan programlarımıza yaklaşık 35-40 bin kişi katılıyor ve programlarımızda hiçbir olumsuzluk yaşanmıyor. Buda gösteriyor ki Peygamber sevgisi tüm olumsuzlukların önüne geçiyor.” Dedi.

Türkmenoğlu, Türkiye de bazı şehirler sosyo-kültürel özellikleri ile hatırlanır. Erdemli de son yıllarda Kutlu Doğum programı ile gündeme gelmeye başladı. Erdemli Müftülüğünün Hz. Peygamberi anlamak ve anlatmak adına hazırlamış olduğu bu program halkımızın teveccühü ile kabul gördü ve tüm şehre maal oldu. Bu yıl ki program hazırlıklarımızda halkımızın, iş adamlarımızın ve sivil toplum örgütlerimizin destekleri ile hazırlıklarımız tamamlandı. Hiçbir zaman maddi manevi yardımlarını esirgemeyen halkımıza teşekkür ediyoruz. Bu yıl Kutlu Doğum programımızda Emekli Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Necmettin Nursaçan, Diyanet İşleri Başkanlığı Basılı Yayınlar Daire Başkanımız Yunus Akkaya, Mersin Müftümüz Dursun Ali Coşkun, Mehter konseri ve sürpriz programlarımız olacak. Tüm halkımızı 30 Nisan Pazar günü Erdemli Çamlığına bekliyoruz.” Dedi. 

erdemli ajans erdemli müftülüğü mahmut sami türkmenoğlu kutlu doğum
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu