Gezgin İspanyol Erdemli’de Mola Verdi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıGezgin İspanyol Erdemli’de Mola Verdi

İspanya’dan Malezya’ya bisiklet yolculuğu

Gezgin İspanyol Erdemli’de Mola Verdi
Bu içerik 3017 kez okundu.

İspanya’dan Malezya’ya gitmek için  4 ay önce bisikleti ile 10 bin kilometrelik gezi turuna çıkan Elektrik mühendisi Qvico San Oofre (44) turunun 5 bin kilometresi olan Mersin’in Erdemli ilçesinde mola verdi.

Özel yapım bisikleti ile yola çıkan Oofre, Malezya’ya 4 ay önce İspanya’dan bisikleti ile Malezya’ya gitmek için yola çıktığını söyledi.

Erdemli Belediyesi Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanında düzenlenen 41’inci turizm haftası etkinliğine katılan  Oofre, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Şimdiye kadar yaklaşık 5 Bin kilometre yol yaptım. Yaklaşık 5 bin kilometre sonra da Malezya’ya ulaşmayı hedefliyorum. Kendim Elektrik Mühendisiyim. Bisikletle gezmeyi çok seviyorum ve böyle bir tura çıkmak istedim. İnsanlarla konuşmayı, gezmeyi, yeni yerler görmeyi her zaman istemişimdir. İnsanlar bisikletimi ve beni görünce şaşırıp ilgi gösteriyorlar. Türkiye’de uğradığım her noktada insanlar bana yardımcısı oluyor. Yemek su ve değişik ikramlarda bulunuyorlar. Şu ana kadar sorunsuz yolculuk yaptım temennim bundan sonra da aynı yolculuğu sürdürmektir’’ dedi.

Gösterdikleri yakın ilgiden dolayı Erdemli kaymakamı Muhittin Pamuk ve Erdemli belediye Başkanı Mükerrem Tolluya teşekkür eden Oofre, bisikletle gezi programı sonrası özellikle merak ettiği Kızkalesi’ni gezmeye ve burada tatil yapmaya geleceğini söyledi.

Erdemli Turizm Meslek Lisesi öğrencileri ile de sohbet eden Qvico San Oofre’ye öğrenciler sıkma ayran ikramında bulunup anı fotoğrafı çektirdiler.

erdemli ajans ispanyol gezgin erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu