Bu Kurs Para Kazandırır
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu Kurs Para Kazandırır

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Teraryum Kursunda bayanlar hem öğrenip hemde para kazanma imkanına sahip oluyor

Bu Kurs Para Kazandırır
Bu içerik 3343 kez okundu.

Konu ile ilgili bilgiler veren Erdemli Halk Eğitim Müdür Yardımcısı  Ali Cila şunları söyledi; “Erdemli’mizin merkez ve mahallerindeki vatandaşlarımızdan gelen taleplere göre, hiçbir yaş sınırlaması olmaksızın; mesleki, sosyal, kültürel  ve okuma yazma kursları açarak bilgi ve beceriler kazanmalarını ve meslek sahibi olmalarını  sağlıyoruz. Müdürlüğümüzce sene  başından itibaren  478 Kurs açtık ve bu kurslarımızda 15453 kişiye eğitim verilmiştir.

İlk defa  açtığımız teraryum kursumuz  büyük ilgi görmektedir. Teraryum insanların ruh hallerini kalıcı bir sanata yansıtmalarıdır.Latince ismi 'Terrarium' olan kelimenin anlamı Terra (Toprak) ve Aquarium (Bildiğimiz akvaryum) kelimesinden alıntılanarak oluşturulmuş. Türkçe'de Teraryum olarak kullanılan kelime toprak akvaryumu ya da minyatür bir bitki ekosistemi anlamına geliyor.  Teraryum, normal mesaisi dışında güzel bir uğraş yapmak ve bunu gelire dönüştürmek isteyenler için güzel fırsatlar sunuyor. Dekorasyon ürünü veya hobi olarak hızla yaygınlaşan teraryumlar, girişimciler tarafından da bir gelir kapısına dönüşmüş durumda.Biz  de bu kursu açarak  bayanlara yeni iş kapısı sağladık” dedi.

Kurs usta öğreticisi Sare Yüksel’de kurs ile bilgiler vererek şunları söyledi; “Kursiyerlerime yenilik yapalım farklı tarzlarda  iş yapalım hem daha fazla kazanırız hem de ilkleri başarırız dedim. Kursiyerlerim de kabul edince bu güzel ürünler ortaya çıktı. Evlerimizde ve çevremizde çöpe atılacak malzemeler ile deniz kenarından ve doğadan topladığımız malzemeleri birleştirerek masrafı asgari düzeye çektik.  Kursiyerlerim kısa sürede  yaptıkları ürünleri satmaya başladılar. Onun için çok mutluyuz. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Okur, müdür yardımcımız Ali Cila beye çok teşekkür ederim” dedi.

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Okur, “Hayat boyu öğrenme prensibi ile beşikten mezara kadar eğitim ilkesine göre hareket ederek, sosyal hayatı güçlendirme , aile ve ülke ekonomisine katkının yanı sıra iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesini sağlamak için  çeşitli kurslar açmaktayız. Kurslarımızla ev hanımlarımızın üretime katılmaları, kendilerine olan öz güvenlerinin artması, var olan yeteneklerinin ortaya çıkması sağlanıyor.

Eğitirken üretim yapan, üretim yaparken iş gücünü ekonomik katkı olarak aile bütçesine aktaran meslek sahibi kişiler yetiştirmek en başta gelen amacımızdır. Erdemli gibi güzel bir ilçede görev yapıyoruz. İnsan yaratılışı gereği öğrenerek mükemmel bir hale gelen varlıktır.Beşikten mezara kadar ilim öğrenmeyi benimsemiş bir neslin torunları  olarak bu hizmetleri Halk Eğitimi  Müdürlüğü  olarak  halkımıza sunmaya çalısıyoruz.  

Erdemli’de ulaşılmadık kişi bırakmadan, herkesin taleplerine göre eğitim faaliyetlerimizi kesintisiz sürdürmekteyiz. Açtığımız  Teraryum kursu ile  el sanatlarımızı yaşatmak, geliştirmek ve kursiyerlerimiz ürettikleri ürünleri en iyi şekilde satarak aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunacaklardır.

Bu kurslarımızda ev hanımlarımız hem sanat öğreniyorlar,  hem evlerindeki ve çevrelerindeki çöpe atılacak malzemeleri geri dönüşümle ekonomiye kazandırıyorlar hem de turizm sezonunda satışa sunmak üzere farklı eserler yapıyorlar.  Başta kurs öğretmenimiz Sare Yüksel ve kursiyerlerimizi  kutluyorum” dedi.

erdemli ajans erdemli halk eğitim merkezi ömer okur teraryum
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu