Erdemli’de İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli’de İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi

Erdemli ilçesinde, 2 gün sürecek olan 4. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi düzenlenen törenle başladı.

Erdemli’de İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi
Bu içerik 3398 kez okundu.

Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu (UTİYO) tarafından Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen "4.Geleneksel işletmecilik ve Teknoloji Zirvesi" nin açılışı Üniversitenin devlet konservatuarı öğrencilerinin müzik dinletisi ile başladı.

Zirveye Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MEÜ Rektör Danışmanı Doç.Dr. Erol Yaşar, Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

Zirvenin açılışında konuşan Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Üniversitelerin bu tür etkinlik ve programlarla gençlerin daha bilgili ve yeteneklerini ortaya koymaları adına çok güzel bir faaliyet olduğunu söyledi.

Çalışmış olduğum bütün yerlerde her zaman İlçeler Fakülte veya Yüksek okul açılması için çalışmalar yaparlardı. Bunun en büyük nedeni ise sosyal ve ekonomik yönden gelişmek istemeleridir diyen Kaymakam Pamuk,  ‘’Ama ben üniversitelerin olmasının en büyük faydaları arasında bilgi, teknoloji ve gelişimi bulundukları yerlerdeki insanlarla paylaşarak birligi artırımını sağlamaktadır. Bu bağlamda Bu zirvenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksek Okulu Müdürü prof. Dr. Cemile Çelik ise yaptığı konuşmasında;  ‘’Bu yıl 4’üncüsünü  düzenlediğimiz İşletmecilik ve Teknoloji zirvesi, bilgi ve teknolojik gelişmelerin günümüzde daha yaygın olarak kullanılması ve geliştirilmesi amacıyla paylaşım yaparak öğrenci ve katılımcılara bilgiler verilmektedir. Okulumuz öğrencileri programın hazırlanmasında ve sunumunda büyük gayretleri olmuştur. Gençlerimizin daha donanımlı ve bilgili olarak yetiştirilmesi, yeteneklerinin ortaya çıkarılması ülkemiz adına da büyük bir kazanç olacaktır. Gençliğin donanımlı ve kendini yetiştiren bireylerden olması toplumun gelişmesinde büyük önem arz etmektedir’’ diye belirtti.

Çelik, zirvenin hazırlanmasında emeği geçenlere ve katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Zirveye konuşmacı olarak katılan Kutsal Köse'nin "Başarı Anahtarları ve Vizyon", Ömer Turhan "Yenilikçi Girişimcilik" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Zirve Cuma (yarın) günü sona erecek.

erdemli ajans işletmecilik ve teknoloji zirvesi erdemli meslek yüksek okulu utiyo mersin üniversitesi
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”