O’na her zamankinden daha çok ihtiyacımız var
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıO’na her zamankinden daha çok ihtiyacımız var

Hz. Peygamber ve Güven Toplumu temalı 2017 yılı Kutlu Doğum Haftasının Mersindeki ilk programı Erdemli Belediye Kültür Merkezindeki Prof. Dr. İsmail Karagöz’ün konferansıyla başladı.

O’na her zamankinden daha çok ihtiyacımız var
Bu içerik 2075 kez okundu.

Kutlu Doğum Haftası açılış programına, Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Prof. Dr. İsmail Karagöz, Mersin Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Tarsus Müftüsü Hayri Erenay, Toroslar Müftüsü Mehmet Çabuk, Emekli Müftü Ramazan Çortul, Erdemli Emniyet Müdürü Ali Doğan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Proğram, Selviler Camii İmam Hatibi Hafız Mustafa Koç’un okuduğu Kur’an-ı Kerim ve Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu’nun misafirlere gül taktimi ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Hz. Peygamber ve Güven Toplumu temasıyla ifa edilecek olan 2017 yılı Kutlu Doğum Haftasının Mersin’de ki ilk programının Erdemli’den başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.

El Emin olarak adlandırılan, Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili peygamberimizin ahlakını, hayatını hayatımıza rehber ettiğimiz sürece kazananın insan olacağını ifade eden Mersin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, yaşadığımız dünyada güvenli toplumun meydana gelmesi için Kur’an’a, ve El Emin olarak adlandırılan Hz. Peygamberin rehberliğine ihtiyacımız vardır. Ticarette, komşulukta kısacası hayatın her alanında güven ortamının meydana gelmesi ile güvenli toplum kendiliğinden ortaya çıkacaktır.’’ Dedi.

Müslüman, diğer Müslümanların elinden ve dilinden güvende olduğu kimsedir. Mümin de insanların canları ve mallarının güvende olduğu kişidir diye konuşmasına başlayan Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Prof. Dr. İsmail Karagöz, Hz. Peygamberin rehberliğine toplum olarak her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. Toplumdaki güven ortamının meydana getirilmesi için Hz. Peygamberinin hayatımıza aksetmesi gerekir. Düsturlarını hayatımıza rehber etmeliyiz.’’ Dedi.

Karagöz, Güven duygusu, insanoğlu için hayatın olmazsa olmazlarındandır. İnsan canı, inancı, nesli, malı ve haysiyetinin emniyette olduğu, temel hak ve özgürlüklerinin korunduğu güvenli ortamlarda yaşamak ister. Müslümanların yaşadığı mekânlar Kur’an’ın ve Hz. Peygamberin rehberliği ile güvenilir mekanlar, şehirlerde güvenli şehirlere dönüşebilir. Tarihte bizlere bunları bizlere göstermektedir. El-Emin olarak tanına, bilinen Allah Rasulü hicretinden önce üzerindeki emanetleri Hz. Ali’ye sahiplerine verilmek üzere vermesi bile bizler için büyük bir örnektir.

Doğruluk, insan için özü sözü bir olmak demektir. Müslümanın bireylerin bir sıfatı olan doğruluk hayatının bütün evrelerinde kendisini göstermelidir. Dürüst insan, doğruluğu; hayatına, ticaretine, insanlar arası ilişkilerine yansıtmalıdır. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Hz. Peygamberin hayatını hayatımıza örnek olarak almalıyız. Hz. Peygamberi anlamaya çalışmalıyız. Yaşadığımız toplumu bu sayede güvenli ve daha da yaşanır bir hale getirmeliyiz.’’ Dedi.

Konuşmaların ardından Emekli Müftü Ramazan Çortul’un yaptığı dua ile sona erdi.

erdemli ajans erdemli müftülüğü kutlu doğum haftası
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği