Tiyatro Tarihi Sahnede oynanacak
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTiyatro Tarihi Sahnede oynanacak

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk: “Erdemli’de 20’nin üzerinde ören yeri bulunuyor’’

Tiyatro Tarihi Sahnede oynanacak
Bu içerik 3981 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Kaymakamlığı bu yıl 41’incisi kutlanan Turizm Haftası etkinliği düzenledi. Erdemli Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanında tören düzenlendi. Törene  Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, daire amirleri ve Arpaçbahşiş Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri katıldı.

Tören sonrası Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk başkanlığında ilçe protokolü öğretmenler ve öğrencilerle birlikte Kanlı divane, Ayaş Antik Tiyatro ve Kızkalesi gezisi düzenlendi.

Gezi esnasında gazetecilere açıklamalarda bulunan kaymakam Muhittin Pamuk, tarihi ve kültürel değerleri bilmeden turizmin yaşanmayacağını söyledi.

Erdemlide tarihi ve turistik yerleri tanıtmak amacıyla öğrencilerimizle birlikte geziler düzenliyoruz diyen Pamuk, ‘’Erdemli tarihi, denizi ve güneşi ile birlikte muhteşem bir yer. Erdemli’de 20’nin üzerinde ören yeri bulunuyor. Ayrıca doğal güzellikleri ile de muhteşem bir ilçe olmakla birlikte zengin Yörük kahvaltısının tadının sergilendiği bir ilçemizdir. Bu noktada önce kendimiz gezip, tanıyalım ki daha sonra ülkemizin her yerinde ilçemizi tanıtma imkanımız olsun. Ben Bütün halkımızı tarihi ve turistik yerleri ile çok güzel bir yer olan ilçemize davet ediyorum. Misafirlerimiz ilçemize geldiklerinde modern yaşamın stersini atıp, otantik bir turizmin yaşanmasını sağlayacaklardır’’ dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise, Erdemlinin tarihi ve doğası ile çok güzel bir ilçe olduğunu söyleyerek bu kapsamda ülkemizden ve yurtdışından herkesi bu güzellikleri görmeye davet ettiğini belirtti.

Tollu ayrıca belediye olarak bu yıl uluslar arası Tiyatro festivali düzenleyeceklerini, bu festivali de tarihi ile özdeşleşmiş Ayaş antik tiyatroda yapacaklarını kaydetti.

Protokol üyeleri ile öğrenciler Kanlıdivane, Ayaş antik tiyatro ören yerlerini gezme imkanı buldu. Kaymakam Pamuk, Antik Tiyatro çevresinde düğün hazırlığı yapan köylü kadınlarını da ziyaret ederek misafirlere ikram etmek üzere pişirilen yufka ekmek yapımını izledi. Kadınlar Kaymakam Pamuk ve beraberindeki heyet üyelerine sıkma ayran ve el yapımı zeytinyağı ikramında bulundu.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği