Mersin’e ‘Bakan’ Farkı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıMersin’e ‘Bakan’ Farkı

Referandum sonuçlarını Mersin açısından değerlendiren Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın gayretli çabası ve iyi çalışması sonucunda oyların %8 arttığını söyledi.

Mersin’e ‘Bakan’ Farkı
Bu içerik 2881 kez okundu.

 

ETSO Başkanı Orhan Sarı şunları söyledi;

“1 Kasım 2015 seçimlerinde Mersin Milletvekili seçilen ve akabinde kabineye girerek Kalkınma Bakanı olan Lütfi Elvan gerek hizmetleri gerekse son referandumda yaptığı çalışmalarla Mersin’e ‘Bakan’ farkını ortaya koydu.

Yaklaşık bir aydır Mersin’den hiç ayrılmayarak toplumun her kesiminde çalışmaları başarı ile yürüten Bakan Elvan’ı Mersin’liler bağrına basmış durumda.

Mersin ve ilçelerine yaptığı hizmet ve göstermiş olduğu ilgi ve alaka, Mersin’lilere sahip çıkması İl genelinde Lütfi Elvan isminin mutlak bir karşılığı 16 Nisan halkoylamasına olumlu yönde yansımış durumda.

Mersin genelinde yüzde 36 evet oyunun çıkması Mersin halkının AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği oylar %8 artmıştır.

Referandum öncesi yapılan anket çalışmalarında çıkan %28 oy oranı tüm seçimlerde verilen en yüksek oy oranı olan %36’ya çıkmasında Kalkınma Bakanı ve Mersin milletvekilimiz Lütfi Elvan’ın büyük emeği, çalışması ve katkısı vardır.

2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %31,98 ve en son 1 Kasım 2015 seçimlerinde %31 olan oy oranı 16 Nisan seçimlerinde %36’ya çıkmıştır.

Bakan Elvan yaklaşık bir aydır Mersin, İlçeleri ve mahallelerini tabiri caizse karış karış dolaşarak halkın içerisinde olmuş, referandumda niçin ‘Evet’ demeleri gerektiğini, yapılan hizmetleri anlatmış ve halkın sorunları dinleyerek çözüm üretme yoluna gitmiştir.

Yapmış olduğu başarılı çalışma ve ‘Evet’ kampanyası sonucunda Mersin’de ‘Evet’ oylarının artmasında büyük rol oynamıştır.

Buda gösteriyor ki Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan portresi, çalışmaları Mersin’de halk tarafından bir karşılık bulmuş ve halkın gönlüne girmeyi başarmıştır.

Bundan sonra halkın teveccühlerini alan CumhurBaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan daha çok halkın içerisinde ve halkla birlikte olarak onların gönlünde taht kurmaya devam edeceklerdir.

Mersin’in bir Bakan’a, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a çok ihtiyacı vardır. Hem hizmet alanında, hem siyasetçi alanında, hem de insanlık anlamında” dedi.

erdemli ajans erdemli ticaret ve sanayi odası kalkınma bakanlığı lütfi elvan
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu