Ayaş’ta Kaçak Kazı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıAyaş’ta Kaçak Kazı

Ayaş Mahallesi Yemişkumu mevkiinde kaçak kazı yapan 2 kişi yakalandı

Ayaş’ta Kaçak Kazı
Bu içerik 4071 kez okundu.

Mersin İl Jandarma Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada şunlara değinildi; "Mersin ilinde huzur ve güven ortamının sağlanması, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi amacıyla; Mersin İl Jandarma Komutanlığı, Erdemli İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbarı çalışma neticesinde;

Erdemli-Ayaş mahallesi Yemişkumu mevkiinde 1’inci derece sit alanı olan bölgede bulunan evinin ön tarafını branda çekmek suretiyle kamufle ederek evinin iç kısmında tarihi eser bulmak amacı ile  izinsiz kazı yapan (2) şüpheli şahıs ile birlikte; (1) Adet detektör,(1) Adet elektronik hilti, (1) Adet elektronik spiral, (1) Adet el testeresi, (2) Adet kürek,(1) Adet balyoz, (1) Adet kazma, (1)  Adet demir levye, (1) Adet keser, (1) Adet demir çekiç, (8) Adet tarihi eser kalıntısı olduğu değerlendirilen çeşitli büyüklüklerde obje ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili (2) şüpheli Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınmıştır.

Ayrıca evin bahçesinde yapılan aramada saksılara ekilmiş (54) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili (1) şüpheli Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınmıştır.

Binlerce yıllık tarihin izlerini taşıyan ve dünyanın en büyük açık hava müzesi kentlerinden biri olan ilimiz genelinde Mersin İl Jandarma Komutanlığınca tarihi eser kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik gayretlerimiz ve ayrıca bilgilendirici ve bilinçlendirici mahiyette seminer ve çalışmalar artırılarak devam ettirilecektir" denildi.

erdemli ajans jandarma ayaş kazı
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu