Erdemli de, 4-6 yaş Kuran kursu ve Aşevi törenle açıldı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli de, 4-6 yaş Kuran kursu ve Aşevi törenle açıldı

Kutlu Doğum Haftasınında ilk açılış töreni özelliğini taşıyan merasimle resmi açılışı yapılan Aşevi ve 4-6 yaş Kuran Kursu, gençlik merkezi Erdemli’ye hayırlı olsun

Erdemli de, 4-6 yaş Kuran kursu ve Aşevi törenle açıldı
Bu içerik 3840 kez okundu.

Erdemli Müftülüğü Merkez Kuran kursu bünyesinde 4-6 yaş Kur’an Kursu ve Aşevi’nin açılışına, Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Prof. Dr. İsmail Karagöz, Mersin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Emniyet Müdürü Ali Doğan, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Din Görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu hizmete giren 4-6 yaş Kur’an Kursu ve Aşevi hakkında bilgiler vererek başladığı açılış konuşmasında, “Bizim hiç paramız yok ama bu aşevi her gün 350 kişiye sıcak yemek veriyor, yaklaşık 60 yatalak ve ihtiyaç sahibi insanımızın evine kadar sıcak yemek götürüyoruz. Erdemli’nin Erdemli insanlarının, cömert insanlarının maddi manevi her şekilde yardımcı olduğu bu aşevimiz ile ilçemize hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.

Türkmenoğlu, “Diyanet İşleri Başkanlığının ‘’Okul öncesi Din Eğitimi Projesi’’ kapsamında açmış olduğumuz 4-6 yaş Kur’an Kursumuzda üç sınıfımızda yaklaşık 80 minik öğrencimiz eğitim ve öğretim görmektedir.  Burada yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur'an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecektir. Çocuklarımız burada Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslümanın nasıl yaşaması gerektiğini öğreneceklerdir. Geleceğimizin teminatı dediğimiz minik yavrularımızın burada en güzel eğitimi almaları için en güzel ortamı meydan getirmeye gayret gösterdik. Erdemli’mize hayırlı olsun. Bizlerden hiçbir zaman yardımlarını esirgemeyen hayırsever halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum.’’ Dedi.

Kaymakam Muhittin Pamuk’ta yaptığı konuşmasında; "4-6 yaş Kuran Kursu sayesinde çocuklarımız küçük yaşta Kuranı Kerim’i, dinimizi, güzel ahlaklı ve daha bilinçli olmayı öğrenecek. İnsanlarımızın güvenle çocuklarını gönderebilecekleri bu nezih ortamın meydana getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’da yaptığı konuşmasında, Din eğitimi konusunda ve din hizmetleri konusunda belediye olarak imkânlar doğrultusunda her türlü desteği verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini belirterek, “Neredeyse her binanın altına bir Kur’an Kursu açarak burada eğitim veren din görevlilerimize teşekkür ediyorum. Birçok ilde bulunmayan Aşevi’ni ilçemize kazandırdıkları için ve fedakarca çalışmalarından dolayı başta İlçe Müftümüze ve emeği geçenleri kutluyorum. Biz Erdemli’nin Erdemli insanlarının hizmetkarıyız hayatın her alanında olduğu gibi konu dinimiz olduğunda ayrıca özen ve ihtimam göstererek hizmetlerimizi yapıyoruz. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Erdemli’mize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Erdemli’nin erdemli insanlarının katkılarıyla bugün açılışını yaptığımız 4-6 yaş Kur’an Kursumuz ve Aşevimiz Erdemliye hayırlı olsun diyen Mersin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, “Bu kurslarımız toplumda ortaya çıkan çok önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere açılmaktadır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Prof. Dr. İsmail Karagöz ise, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak gerçekleştirdiğimiz çok önemli projelerden bir tanesi olan “Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi”ni önemsiyoruz. İlçe Müftülüğümüzün gayretleri ve Erdemlinin güzel insanlarının, erdemli insanlarının yardımlarıyla hizmete giren bu merkezin hayırlı olmasını diliyorum.’’ Dedi.

İhtiyaç sahibi insanların ve yatalak hastaların sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılamaları ve eğitimlerine devam eden öğrencilerin yemeklerini yedikleri aşevinin çok önemli bir hizmet verdiğini belirten Karagöz, kendisinin eğitim gördüğü zamanlardaki çektiği sıkıntıları anlattığı konuşmasından sonra Mersin İl Müftüsü Dursun Ali Çoşkun’un yapmış olduğu dua ile kurdele kesilerek 4-6 yaş Kur’an Kursu ve Aş evi hizmete girdi.

erdemli ajans erdemli müftülüğü erdemli belediyesi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu