Halk Eğitimden Muhteşem Tiyatro Gösterisi Ustalar şapka çıkarttı
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıHalk Eğitimden Muhteşem Tiyatro Gösterisi Ustalar şapka çıkarttı

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ‘’Yörükler Tiyatro Grubu’’ şehit askerlerin anısına düzenlediği ‘’Feryat’’ isimli oyunu Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde sahnelendi.

Halk Eğitimden Muhteşem Tiyatro Gösterisi Ustalar şapka çıkarttı
Bu içerik 2940 kez okundu.

Muhammed Sezer’in yönetmenliğini yaptığı 90 dakikalık ve tek perdelik  ‘’Feryat’’ adlı oyunda resmi kurum ve kuruluşlarda yöneticilik yapan, Halk Eğitim Merkezinde usta öğreticilik yapan kursiyerlerden 24 kişilik ekip sahneledi.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur oyun sonrası oyuncuları kutlayarak  yaptığı teşekkür konuşmasında, halkın talepleri doğrultusunda çeşitli kurslar açtıklarını, meslek edindirme kursları yanında  hobi kursları da  açarak vatandaşlara  en güzel hizmeti sunduklarını söyledi.

Erdemli’de Sosyal ve Kültürel faaliyetleri geliştirmek adına   tiyatro  grubunu kurduklarını dile getiren Okur, ‘’Amacımız  halkımıza tiyatroyu sevdirmek ve kursiyerlerimizin yeteneklerini keşfetmektir. Erdemli halkının  izdiham niteliğinde  oyunumuza  ilgi göstermesi harcanan emeklerin boş gitmediğinin göstergesidir. 550 kişilik salon adeta doldu taştı. Bugün bu salonun tıklım dolmuş olması  vatandaşlarımızın tiyatroya, kültüre verdiği değerin göstergesidir. Oyunda  çoğunluğun öğretmenlerimizden olmaları takdire şayandır, kendilerini kutluyorum. Oyuncularımız profesyonel  oyunculara  taş çıkartacak  oyun sergilediler.  Tüm şehit askerlerimiz anısına sergilediğimiz oyun insanımızın milli duygularını  kabarttı. Mehmetçiğimiz ve bu asil millet var olduğu müddetçe ne PKK  ne  FETÖ  ne  diğer  terör örgütleri bu millete  devlete diz çöktüremez ve  devletimiz ilelebet  payidar olacaktır. Gelecek yıl  daha  değişik oyunlarla halkımızın karşısına  çıkacağız’’ dedi.

Okur, başta yönetmenimiz  ve kurs öğretmenimiz Muhammed Sezer, Anadolu Lisesi Müdürü  Celil Murat  Çelik  ile  Müdür Yardımcımız  Serkan Züyli ve oyunda emeği geçen tüm oyuncuları kutladığını belirtti.      

Tiyatroyu, Erdemli Belediyesi  Kültür  Müdürü Kamil Boran, Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, okul müdürleri  ve çok sayıda vatandaş izledi.

erdemli ajans halk eğitim tiyatro
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği
Bakan Elvan’dan Çiftçilere Destek Sözü
Bakan Elvan’dan Çiftçilere Destek Sözü