Cumhuriyetimizin Yılmaz Bekçileri Gününüz Kutlu Olsun
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıCumhuriyetimizin Yılmaz Bekçileri Gününüz Kutlu Olsun

Erdemli’de, Polis Teşkilatının Kuruluşunun 172. Yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Cumhuriyetimizin Yılmaz Bekçileri Gününüz Kutlu Olsun
Bu içerik 2087 kez okundu.

İlk tören Erdemli Belediyesi Sahil Bandı tören alanında Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı.  Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Ali Doğan yaptı. Doğan konuşmasında; ‘’Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 172. yılını Erdemli ilçemizde kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duymaktayım. Türk Polisi son yıllarda yaptığı büyük atılımlar sonucu değişen dünya şartlarına ve gelişen suç çeşitleriyle mücadele usul ve esaslarına uyum sağlamada büyük başarılar elde etmiş, bunun sonucu olarak da gerek yurt içerisinde gerekse uluslararası alanda başarılı birçok operasyona imza atmış, hatta diğer ülke polis teşkilatlarınca da bilgi ve tecrübesine başvurulan kurum  haline gelmiştir’’ dedi.

15 Temmuz darbe girişimi ülkemiz ve milletimizin bağımsızlığına kasteden iç ve dış düşmanların ülkemizi ele geçirmek için başlattığı darbe girişimidir diyen Doğan, ‘’FETÖ ve destekçilerinin ülkemiz içerisindeki kurumlara sızarak millete ait silahlarla millete saldırdıkları girişim halkın direnişi ile karşılaşmıştır. Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede Şehit olanlardan 62 si polistir. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi şükranla ve minnetle yad ediyoruz.

Ülkemizde, huzur ve güvenin sağlanmasında kazanılan üstün başarı, milletimizin polisine olan haklı güvenini ve manevi desteğini bir kat daha arttırmıştır. Ancak, teşkilatımızın elde ettiği başarıdan rahatsız olan bazı karanlık güç ve çevreler olabilir. Bunların teşkilatımızı yıpratmak için fiziki saldırıları ve değişik psikolojik yöntemleri bizleri yolumuzdan alıkoyamaz.

Bu vesile ile şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, şahsım ve teşkilatım adına saygılar sunuyorum’’ diye konuştu.

Öğrenciler Polis haftası ile ilgili şiirler okuyup, İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okuyan minik öğrenci ise törene katılanlardan büyük alkış aldı. Tören polis haftası etkinlikleri çerçevesinde açılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törenin en şen ve tüm dikkatlerin üzerine  çevrildiği kişi ise hiç kuşkusuz  Emniyet Müdürü Ali Doğan’ın 5 yaşındaki minik oğlu Emir Doğan idi. 

erdemli ajans emniyet müdürlüğü
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği