En sevgiliye, En görkemli tören
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıEn sevgiliye, En görkemli tören

Erdemli Kutlu Doğum’a hazırlanıyor

En sevgiliye, En görkemli tören
Bu içerik 2344 kez okundu.

Hz. Peygamber ve Güven Toplumu temasıyla 30 Nisan Pazar günü kutlanacak olan bu yılki Kutlu Doğum programı için Erdemli Müftülüğü istişare toplantısı düzenledi. Erdemli Müftülüğü Aş Evinde gerçekleştirilen istişare toplantısına Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, STK temsilcileri, Kanaat önderleri ve din görevlileri katıldı.

Bu yıl Kutlu Doğum Programının ‘’Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’’ temasıyla kutlanacağını ifade eden Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, ben buraya gelmeden önce Kutlu Doğum programı düzenlediğimizi zannediyordum. Erdemli’ye geldikten ve Kutlu Doğum programını gördükten sonra fikrim değişti. Erdemlideki düzenlenen bu program bir çok ilin düzenleyemeyeceği kadar büyük ve kapsamlı bir program olduğunu gördüm. Bu program Erdemli Müftülüğünün programı olmaktan çıktığını Erdemlinin erdemli insanlarının peygamberine olan sevdasıyla, sevgisiyle programı hepsinin birden sahiplendiğini gördüm. Bu program Erdemli’yi aşmış hatta bölgeye maal olmuş bir program gibi kutlanmakta.’’ Dedi.

Türkmenoğlu,’’ her yıl 35-40 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu programımızı her yıl içeriğini daha bir dolu hale getirerek, insanlarımıza peygamber sevgisini anlatmaya çalışıyoruz. Bizleri bu programları hazırlarken hiçbir zaman yalnız bırakmayan Erdemlinin güzel insanlarına ve çözüm ortaklarımıza teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Peygamber sevdası için her türlü katkıyı sağlayacaklarını söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kutlu Doğum programında Erdemli Belediyesi olarak her türlü katkıyı vereceğiz. Kutlu Doğum programı tüm Erdemliye maal olmuş bir program haline gelmiş durumda buna bizim de destek vermemiz kadar doğal bir şey olamaz. Bizim bundan sonraki amacımız bu programı daha dolu dolu nasıl yaşayabilirizi düşünüp daha geniş kitlelere ulaştırmak adına her şeyi yapmaya çalışacağız.’’ Dedi.

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk ise anlatılanlardan sonra Erdemli de ki Kutlu Doğum programını merak ettiğini ve sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

İstişare toplantısına katılan Sivil Toplum Örgüt temsilcileri, oda başkanları, kanaat önderleri ve esnaflar Kutlu Doğum programı için teklif ve önerilerini sundular. Erdemliye mal olmuş bir program için düşüncelerine başvurulmasından dolayı duydukları memnuniyetlerini ifade ettiler.

erdemli ajans kutlu doğum erdemli müftülüğü
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu