Vali Çakacak "10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluş Yıldönümü" nü Kutladı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıVali Çakacak "10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluş Yıldönümü" nü Kutladı

Mersin Valisi yazılı bir açıklama yaparak Türk Palis Teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutladı

Vali Çakacak
Bu içerik 865 kez okundu.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak yaptığı açıklamada şunları kaydetti; "Günümüzde vatandaşlarının güvenliğini ve kamu düzenini sağlamak ülkelerin gelişmişlik düzeyini yansıtmada çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle vatandaşlarının güvenlik endişesi taşımadan yaşamını huzur içerisinde sürdürmesi bir devleti güçlü kılan en temel unsurların başında gelmektedir.

Güvenlik güçlerimizin çok önemli bir parçası olan Türk Polis Teşkilatımız da, 172 yıldır vatandaşlarımızın emniyeti için canla başla çalışarak Devletimizin ve Milletimizin göğsünü kabartmaktadır.

Polisimiz kendisine verilen görevi içerisinde bulunduğu zorlu şartlara rağmen asla sekteye uğratmadan yerine getirmekte, Ülke genelinde huzurun sağlanmasında, asayişin temininde, suç ve suçluyla mücadelede gelişmiş ülkelerin emniyet güçlerini dahi kıskandıran başarılara imza atmaktadır.

Türk Polisi; suç ve suçluyla mücadelesini kararlılıkla sürdürürken vatandaşlarımızın bundan etkilenmemesi için de görevini sevgi ve saygı çerçevesinde, temel hak ve özgürlükleri gözeterek şeffaflık içerisinde büyük bir titizlikle yerine getirmektedir.

Polisimizin sergilemiş olduğu bu duyarlılık onun Milletimizin gönlünde taht kurmasını ve vatandaşlarımızın hiçbir kaygı taşımadan geleceğe güvenle bakabilmesini sağlamaktadır.

Türk Polis Teşkilatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde yüce milletimizle birlikte gösterdiği asil duruş ve kahramanca mücadele ile Devletine ve Milletine olan bağlılığını göstermiştir. Bu mücadelede şehitler ve gaziler vermiş ancak görev anlayışından, milletine hizmetten ve devletine olan bağlılığından asla taviz vermemiştir.

Ülkemizin ekonominin tüm alanlarında sergilediği kalkınma hamlesinin başarıyla yürütülmesinde, polisimizin tüm güvenlik güçlerimizle birlikte temin ettiği huzur ve güven ortamının büyük rolü bulunmaktadır.

Bu sayede, Devletimiz küresel bir güç olma hedefine her geçen gün daha da yaklaşmakta, her şeyin en iyisine layık Yüce Milletimiz de muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolundaki yürüyüşünü kararlılıkla sürdürmektedir.

Polis Teşkilatımızın 172.kuruluş yıldönümünü kutluyor, Vatan toprağının her köşesinde Devletimizin bekası, Milletimizin kardeşliği uğruna verilen mücadele sırasında şehitlik mertebesine erişen polislerimize ve tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

erdemli ajans mersin valisi polis
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu