Kaçak Kazıcılara Suçüstü
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKaçak Kazıcılara Suçüstü

Jandarma tarafından Silifke ve Erdemli’de yapılan uygulamada kaçak kazı yapan 3 kişi gözaltına alındı

Kaçak Kazıcılara Suçüstü
Bu içerik 2597 kez okundu.

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; “Mersin ilinde huzur ve güven ortamının sağlanması, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi amacıyla; Mersin İl Jandarma Komutanlığı, Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbarı çalışma neticesinde;

Silifke-Narlıkuyu mahallesinde, Sömek Mahallesi Kale mevkiinde izinsiz kazı yapan (3) şüpheli şahıs ile birlikte; (2) kg. anfo, (6) adet kapsül fünye, (1) adet dedektör, (1) adet hilti, (2) adet hilti ucu, (1) adet uzatma kablosu, (1) adet kazma, (1) adet kürek, (1) adet manevela, (2) litre motorin, (1) adet çekme halatı ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili (3) şüpheli Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmışlardır.

Olay ile ilgili yapılan araştırmalar neticesinde Erdemli ilçesi merkezinde olay şüphelileri ile bağlantılı olduğu tespit edilen ve patlayıcı maddeleri temin ettikleri (2) şüpheli şahsın ev ve işyerlerine yapılan operasyon sonucunda; (8.235) gr. kahverengi gübre, (390) gr. sodyum, (1.625) gr. amonyum nitrat, (10.410) gr. anfo, (30) gr. dinamit lokumu ele geçirilmiş olup (2) şüpheli şahıs Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmışlardır.

Binlerce yıllık tarihin izlerini taşıyan ve dünyanın en büyük açık hava müzesi kentlerinden biri olan ilimiz genelinde Mersin İl Jandarma Komutanlığınca tarihi eser kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik gayretlerimiz ve ayrıca bilgilendirici ve bilinçlendirici mahiyette seminer ve çalışmalar artırılarak devam ettirilecektir”

erdemli ajans kaçak kazı jandarma
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu