Ev Hanımları Hem Kivi Yetiştiriciliği Öğreniyor, Hemde Para kazanıyorlar
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıEv Hanımları Hem Kivi Yetiştiriciliği Öğreniyor, Hemde Para kazanıyorlar

Erdemliye 45 km uzaklıkta bulunan Üzümlü Mahallesinde yaşayan kadınlara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İş-Kur Erdemli İlçe Müdürlüğü ve Erdemli Ziraat Odası işbirliği çerçevesinde, kivi yetiştiriciliği kursu veriliyor.

Ev Hanımları Hem Kivi Yetiştiriciliği Öğreniyor, Hemde Para kazanıyorlar
Bu içerik 3298 kez okundu.

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, beraberinde Ak Parti Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu, Halk Eğitim Müdürü Ömer Okur, İŞ-Kur Erdemli Şube Müdürü Mustafa Doğan, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin ile birlikte ilçeye bağlı Üzümlü mahallesinde açılan kivi yetiştiriciliği kursunu ziyaret ederek, kursa katılan bayanlarla sohbet edip istek ve taleplerini dinledi.

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, ‘’Erdemli halkı çalışkan bir yapıya sahip. İlçemizin Üzümlü mahallesinde bulunan ev hanımları üzüm yetiştiriciliğinin yanında alternatif ürün olarak Kivi yetiştiriciliği kursu görüyorlar. İnşallah bu kursu tamamlarlar ve Kivi yetiştirerek alternatif ürün olarak ekonomilerine katkı sağlarlar’’ dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur İse yaptığı konuşmasında; ‘’Mahalle muhtarlığının istekleri doğrultusunda Üzümlü mahallemizde Ziraat Mühendisi Esma Sapmaz tarafından 30 bayana Kivi yetiştiriciliği kursu veriliyor. Alternatif ürün yetiştirme konusunda halkımız değişik ürünlere yöneliyor. Bizlerde elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz’’ diye konuştu.

Erdemli İş-Kur Müdürü Mustafa Doğan ise; İş kur olarak bu tür eğitimlerde desteklerimizi veriyoruz. Kivi yetiştiriciliği kursuna katılan 30 bayana günlük 25 TL. ücret veriyoruz hem kurs görüyorlar hem de para kazanıyorlar dedi. Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin ise, çiftçilerin her zaman ürün yetiştirme konusunda eğitim almaları gerektiğini belirterek, kursa katılan bayanlara ücretsiz olarak 60 kivi fidanı dağıtımı yaptı.

erdemli ajans üzümlü kivi yetiştiriciliği halk eğitim işkur erdemli kaymakamlığı
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı