En Güzel Hediye
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıEn Güzel Hediye

Tömük Sinan Suverir İmam Hatip Ortaokulu ve Tömük Hacı Recep Yaşa İmam Hatip Ortaokulunda Kur’an okumaya geçmenin sevinci yaşandı.

En Güzel Hediye
Bu içerik 2998 kez okundu.

2016-17 eğitim öğretim yılının başında Tömük Mahallesinde Sinan Suverir İmam Hatip Ortaokulu 40 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladı. Okul müdürü Adem Dönmez, Okulun bu yıl açılmasına rağmen Tömük halkından büyük destek gördüklerini ifade etti.

Dönmez, "Şu an içerisinde bulunduğumuz binamız atıl bir durumda idi. Öğrenci velilerimizin destekleri ile okulumuzun eksiklerini tamamlayarak okulumuza devam eden öğrencilerimize en güzel ve kaliteli eğitimi vermek için gayret gösteriyoruz. Amacımız okulumuzun öğrenci sayısını artırırken kaliteli bir eğitim öğretim ile tercih edilen bir okul haline getirmeyi amaçlıyoruz. Bugün okulumuzda eğitim gören öğrencilerimize eğitim yılı başında Kur’an okumaya başladıklarında kendilerine İlçe Müftümüzü getirerek tüm öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim hediye edeceğimizi söylemiştik. Bugün burada öğrencilerimizin Kur’an okumaya başladıklarını görmenin mutluluğunu yaşarken, ilçe müftümüzün de bu sevinçli günümüzde bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum.’’ Dedi.


Kur’an’la tanışan gönüller huzur bulur. Kur’an’ı kendine rehber edinenler yollarını hiçbir zaman şaşırmazlar diyen Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Mübarek üç ayların ilk gününde rahmet ikliminin başladığı bu ilk günde sizlerin bizlere yaşatmış olduğu bu sevincin hiçbir karşılığı olamaz. Rabbimizin bizlere hayat rehberi olarak indirdiği Kur’an-ı Kerimi okumaya başlamanız bizlere tarifi mümkün olmayan sevinçler yaşattı. Bizlerin sizlerden beklediğimiz bu okumaya başladığınız Kur’an’ın bizlerden nasıl bir hayat sürmemizi istiyorsa o şekilde hayatımızı devam ettirmenizi, anne-babanıza, vatanınıza hayırlı ve başarılı birer birey olmanız. Sizleri başarılı olarak gördükçe bizlerin sevinçleri katlanıyor. Hayatınızın her aşamasında başarıyı amaçlayan, başarırken de hayat rehberi Kur’an’ın göstermiş olduğu yoldan sapmadan ilerlemenizdir.’’ Dedi.

Bundan sonraki eğitim-öğretim dönemlerinde başarı dileklerini ifade eden İlçe Müftüsü Türkmenoğlu Kur’an okumaya başlayan çocuklara başarı belgeleri ile birlikte Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu daha sonra Tömük Hacı Recep Yaşa İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti. Okul müdürü Hasan Deniz tarafından karşılandı. Okulda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere İlçe Müftüsü Türkmenoğlu tarafından Kur”an-ı Kerim hediye edildi

erdemli ajans imam hatip Kur'anı Kerim erdemli müftülüğü
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği