Bakan Elvan, "Milletimiz ne diyorsa o olur"
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBakan Elvan, "Milletimiz ne diyorsa o olur"

Türkiye Gençlik Teşkilatı'nın Erdemli'de düzenlediği Uğur Işılak Konseri ve etkinliğinde konuşma yapan Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, "Milletimiz ne diyorsa o olur" dedi

Bakan Elvan,
Bu içerik 2913 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye Gençlik Teşkilatı Mersin il başkanlığı tarafından Erdemli Belediyesi Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli meydanında düzenlenen ‘’Tek sevdamız Türkiye’’  Uğur Işılak konseri öncesi yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da darbe girişiminin yaşandığı gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla tüm vatandaşların meydanları doldurduğunu anımsattı.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 16 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması kapsamında seçim bölgesi Erdemli ilçesinde konuştu. Bakan Elvan,  "Kim ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin sizlerin güçlü desteğiyle PKK terör örgütünün de FETÖ'nün de kökünü kazıyacağız." dedi.Tüm vatandaşların ülke için o gece sabaha kadar dik bir duruş sergilediğini ifade eden Elvan, "Biz sizlere ve Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarız. Çünkü sizler, Cumhurbaşkanımız olmasaydı belki bugün bu ülke işgal altındaydı. Belki bizler bugün burada olamayacaktık. Sizler öyle bir dik duruş sergilediniz ki 81 ilimizde dimdik durdu, Yörükler diyarı Erdemli dimdik durdu. Sizlerin sayesinde biz bugün buralarda, dimdik ayaktayız. Onun için sizlere Erdemlilere minnettarız ve sizlere hizmet etmek bizim için, onur ve şereftir" dedi.Türkiye'nin ne ihtiyacı varsa teker teker gerçekleştirdiklerini belirten Elvan, şöyle konuştu: 

"Dünyanın gıptayla baktığı mega projeleri gerçekleştiriyoruz. Tüneller açıyoruz, köprüler, otoyollar yapıyoruz. Diyorlar ki bize 'Bu paraları nereden buluyorsunuz?' Bizim kaynağımız insan. Eğer siz bu millete inanır, güvenirseniz ve arkanızda hissederseniz o zaman yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. Biz sizlere güveniyoruz. Sizler de bizlere güveniyorsunuz. Biz büyük yatırımları gerçekleştiriyoruz. Biz her türlü yatırımı yaparız, ülkemizi, büyütür güçlendiririz.

Dünyada önemli bir güç haline getiririz, yeter ki sizin desteğiniz eksik olmasın. Bunların hepsi gerçekleştirilir ama kardeşlerim gün birlik, beraberlik, dayanışma günüdür. 16 Nisan'da ülkemiz milletimiz güçlü bir sınavla karşı karşıya.

Ülkemizin geleceği tayin edilecek. Artık darbe dönemlerine son vermek istiyor musunuz? Vesayetçilere son vermek istiyor musunuz? Bunu neden sordum. Daha dün 15 Temmuz darbe girişimiyle karşılaştık. Yıllarca Türkiye vesayet odaklarının talimatlarıyla yönetilmeye çalışıldı."

Elvan, geçmişte vesayet odaklarının yıllarca hükümetler üzerinde baskılar kurmaya çalıştığını, talimat vererek vatandaşların istekleri dışında işler yaptırmaya çalıştıklarını aktardı. 2002'den beri millet ne söylediyse onu yaptıklarını vurgulayan Elvan, "Kendi kararlarımızı kendimiz verdik. Hiç kimsenin, dış odağın, mihrakın taleplerini dikkate almadık.

Milletimiz ne diyor ona baktık. Çünkü bizim için önemli olan o. Eğer bir ülkede demokrasi güçlü olacaksa olmazsa olmaz olan koşul halkın dediğini yapmak, halk ne istiyorsa onu yapmak. 16 Nisan akşamı da hep birlikte 'evet' diyeceğiz ve sizlerin dediği olacak." ifadesini kullandı.

"Bugün bu referandum da evet kampanyası yapılmasının önüne geçiyorlar" Avrupa'da "evet" kampanyasının engellenmeye çalışıldığını anlatan Elvan, şunları kaydetti: 

"Bugüne kadar 11 seçim gerçekleştirdik. Bu 11 seçimde hiçbir Avrupa ülkesi siyasi partilerin Avrupa'daki kampanyalarını engellemedi. Ama bugün bu referandum da 'evet' kampanyası yapılmasının önüne geçiyorlar. Bakanlarımızın, milletvekillerimizin 'evet' kampanyası yapmalarını engelliyorlar. Neden acaba? Bir başka şey daha yapıyorlar, televizyon kanallarında hayır kampanyaları yürütüyorlar. Acaba neden yürütüyorlar? Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, onların amaçları ne olursa olsun.

Karanlık odakların düşündükleri, yapmak istedikleri ne olursa olsun bizim için önemi yok. Bizim için önemli olan sizlerin ne dediği. Onun için kim ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin sizlerin güçlü desteğiyle PKK terör örgütünün de FETÖ'nün de kökünü kazıyacağız. Kış aylarında 5-6 metre karın olduğu yerlerde PKK terör örgütünün inlerine teker giriyoruz. O teröristleri teker teker temizliyoruz.

Allah'ın izniyle önümüz daha parlak, güzel olacak. İşte bu terör örgütlerini destekleyenler var. Bunların arkasında olanlar var. Ne yaparlarsa yapsınlar biz inandığımız takdirde her şeyi yapabiliriz. Biz o güce, kudrete sahibiz."
Gecede AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Erdemli ilçe Başkanı Mehmet Topçu, Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel Başkanı Hakan Polat ile TGT Mersin il Başkanı Eray Aldemir de birer konuşma yaptı.

Konuşma sonrası Bakan Lütfi Elvan’a TGT Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kılıç ile Genel Başkan Polat Kur’anı Kerim armağan etti. Gecede spor gösterisi sunan sporcular bakan Elvan’a bayrak armağan etti. Kırşehir Belediyesi Mehteran Takımı da kahramanlık türkülere söyleyerek gösteriler sundu. Ülkücü gençler de Bakan Elvan’ı Bozkurt işareti ile karşıladı.
Konuşmanın ardından Uğur Işılak konser verdi.

erdemli ajans tgt türkiye gençlik teşkilatı lütfi elvan uğur ışılak
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı