İyi Atıcılar Kupalarını Aldılar
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıklarıİyi Atıcılar Kupalarını Aldılar

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun (TAF) 2017 faaliyetleri içerisinde yer alan Ateşli Silahlar Türkiye Kupası, Erdemli Olimpik Atış Poligonu’nda devam ediyor.

İyi Atıcılar Kupalarını Aldılar
Bu içerik 2940 kez okundu.

Kupa programı kapsamında birinci günü 50 Metre Tüfek Yatarak Atışı ve 25 Metre Tabanca ferdi müsabakaları gerçekleşti. Dereceye giren sporculara madalya ve kupaları, Gençlik ve Spor Bakanlığı Basın Müşaviri Tuğçe Özer, Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, AK Parti Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Erdemli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Kılıç, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Havalı ve Ateşli Silahlar Asbaşkanı Kadri Akgün, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ahmet Kılınç ve STK temsilcileri  tarafından verildi.

50 Metre Tüfek Yat Atışı disiplininde birinciliği ferdi dalda büyük erkeklerde Van bölgesinden Ahmet Bayrak elde etti. Bayrak aynı zamanda yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu. Büyük erkekler takım halinde ise Diyarbakır tenis Atıcılık Yüzme ve Gençlik Spor Kulübü elde etti.

Genç Erkek Kategorisinde, Trabzon bölgesinden Taha Şükrü Baltacı elde ederken aynı zamanda yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu. Genç Erkek Takım birincisi ise Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü oldu.

Yıldız Erkek Kategorisinde birinciliği Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübünden Recep Kara elde ederken  Yıldız Erkek Takımı da birincilik elde etti.

Büyük Bayanlar Kategorisinde, ferdi olarak Van bölgesinden yarışa katılan Şirvan Yıldız birincilik elde etti. Takım halinde ise büyük bayanlarda TSK Spor Gücü elde etti, büyük bayanlar yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu.

Genç Bayanlar Kategorisinde; Mardin bölgesinden katılan Rumeysa Kara elde etti. Genç Bayanlar Takım halinde ise Trabzonspor Kulübü oldu.

Yıldız Bayanlar Kategorisinde; Çankırı bölgesinden katılan Gizem Gökmen birincilik elde ederken, yıldız bayanlar da takım halinde ise Diyarbakır Teniz Atıcılık Yüzme ve Gençlik Kulübü elde etti.

25 Metre Büyük Erkekler Tabancada birinciliği TSK Spor Gücünden Fatih Kavruk elde ederken Kavruk aynı zamanda yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu. Büyük erkekler tabanca takım birincisi ise Ankara TSK Spor Gücü oldu.

25 Metre Genç Erkek Standart Tabanca Ferdi müsabakasında Gelibolu Avcılık Atıcılık Kulübünden Kemal Erkahya birincilik elde ederken aynı zamanda yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu.

erdemli ajans atış poligonu erdemli ateşli silahlar havalı tabanca
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu