Başkan Topçu Regaib Kandilini Kutladı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBaşkan Topçu Regaib Kandilini Kutladı

AK parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu üç ayların başlangıcı ve Regaib kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Topçu Regaib Kandilini Kutladı
Bu içerik 1705 kez okundu.

Başkan Topçu mesajında  "Dini gün ve geceler, insanlarımız arasında küskünlüklerin ve dargınlıkların son bulduğu sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının pekişip gelişmesine vesile olan mübarek zaman dilimleridir" dedi. 

Rahmet kapılarını sonuna kadar açıldığı mübarek üç ayların manevi ikliminin tüm İslam alemini kucakladığını söyleyen Başkan Mehmet Topçu, "Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun ki, bir kez daha rahmet ve mağfiret mevsimi olan mübarek üç aylara ve Regaip kandiline kavuşmuş bulunuyoruz. Rahmet kapılarını sonuna kadar açıldığı mübarek üç aylara girmiş olduğumuz bu günlerde ard arda Recep, Şaban ve on bir ayın sultanı Ramazan-ı şerif ile Regaib kandili, miraç kandili, berat kandili ve kadir gecesini idrak edeceğiz. Bugün mübarek üç ayların başladığının müjdecisi olan Regaib kandilini kutluyoruz. Üç Ayların Manevi havasına girildiği müjdesini taşıyan Regaip kandili; cenab-ı Allah’a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, nefsimizin yanıltıcı isteklerinden uzaklaşmanın imkanıdır.

Bu mukaddes gecelerde Rabbimizin bizlere vermiş olduğu nimetler, sağlık ve afiyet için şükredip, bu mübarek günlere tekrar ulaştığımız için minnet ile ibadete yönelmeli ve tövbe etmeliyiz. Bu maneviyat yüklü dini gün ve geceler, kulun Rabbine daha fazla yakınlaştığı, dargınlıkları, kırgınlıkları bırakıp kardeşlik ve hoşgörü duygularını zirveye çıkarttığı mübarek zaman dilimleridir. Bu güzel günler ve geceler, insanlarımız arasında sevgi ve kardeşlik duygularının kök salıp gelişmesine vesile olmaktadır. Bu manevi olgunluğu fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, dargınlıkları ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, toplum olarak birbirimize kenetlenip birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Regaip Kandilinizi kutlar, bu gecenin tüm hemşerilerimize, Türk Milletine ve İslam Alemine birlik, beraberlik, barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim" dedi.

erdemli ajans mehmet topçu ak parti erdemli ilçe başkanı regaib kandili
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu