Akkale Turizme Kazandırılıyor
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıAkkale Turizme Kazandırılıyor

Akkale Antik Yerleşiminde Temizlik Başlayacak

Akkale Turizme Kazandırılıyor
Bu içerik 3412 kez okundu.

Kumkuyu Mahellesindeki Akkale Antik yerleşiminde Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile temizlik çalışmaları başlatılacağı bildirildi.

Mersin Müze Müdürlüğü kontrolünde gerçekleştirilecek çalışmalarla antik yerleşimin görünür hale gelmesinin sağlanması amacı ile gerçekleştirilecek çalışma öncesi Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı başkanlığında toplantı düzenlendi.

Çalışmalara Erdemli Kaymakamlığı iş gücü desteği sağlarken, Erdemli Belediyesinin ise  ekipman desteği vereceği belirtildi. 

Bu çalışmalar kapsamında,  Çukurova Kalkınma Ajansı’nın (ÇKA) desteğiyle, Mersin İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Mersin Müze Müdürlüğü ve Adana Rolöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nün katkılarıyla, Mersin Üniversitesi Kilikia Arkeolojisini Araştırma Merkezi tarafından “Akkale (Erdemli) Arkeolojik Sit Alanları Bütünleştirme, Koruma ve Sunumu” konulu fizibilite araştırması da gerçekleştirilecektir.

Böylece, bölgedeki zengin doğal, tarihi ve kültürel mirasın korunmasına ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmesi; elde edilecek sonuçların da bölgenin turizmi ve ekonomisi için de katkı sağlaması hedeflenmektedir.  Yapılacak çalışmalar,  Kumkuyu Yat Limanı’ndan başlayarak, Akkale ve Kanlıdivane arasındaki alanda potansiyel turizm parkurları ve gelişme koridorlarının belirlenmesi ve Çevre Düzenleme Projesinin hazırlanması amacına katkı sağlayacaktır. 

erdemli ajans erdemli ticaret odası akkale turizm
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu