Erdemli “İstiklal Gecesi”nde Coştu
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli “İstiklal Gecesi”nde Coştu

Erdemli Ülkü Ocakları tarafından ‘’İstiklal Gecesi’’ düzenlendi

Erdemli “İstiklal Gecesi”nde Coştu
Bu içerik 6409 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Erdemli Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen ‘’İstiklal Gecesi’’ etkinliği Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen ‘’İstiklal Gecesi’’ programına, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP Erdemli ilçe Başkanı Bekir Özsu, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Demir, Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Cevat Şahin, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Gecesi Kur’anı Kerim tilavetinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Cevat Şahin; ‘’Vatan-millet diyerek bu salona gelen bizleri yalnız bırakmayan siz değerli dava dostlarımıza selam olsun. Bu yıl Çanakkale zaferinin 102. Yıl dönümünü  kutluyoruz. Ayrıca İstiklal Marşımızın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anmak için burada toplandık. İstiklal Marşımız kalbimizdeki ortak heyecan ve güçtür. Bizler bu coşkulu gurur ve güçle Bayrağımız dalgalandırmaya sonsuza kadar devam edeceğiz. Ülkücülük farklı bir olaydır. Bütün ülküdaşlarımı buradan selamlarken, davetimize katılan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz isekonuşmasına  “Türk Milleti’nin Ülkücülere ihtiyacı var” diyerek başladı.

Kocamaz, birlik ve beraberliğin önemine işaret eden  yaptığı konuşmada herkesi birlik olmaya davet etti. Başkan Kocamaz, “Bu güzel akşamda Erdemlimizde bir kez daha sizlerle beraber olmaktan onur duyuyorum. Ben şunu özellikle belirtmek istiyorum ki; bizler, ülkemizin zor bir dönemeçten geçtiği şu günlerde Türk Milliyetçileri olarak daha fazla birleşmeye ve aramıza sokulmak istenen fitneye fırsat vermemeye mecburuz. Tarihin yazılmaya başlandığı günden bu yana Türk Milleti üzerine oynanan oyunları anlatmaya kalksak günler sürer. Kurtuluş Savaşı’nda Aziz Atatürk’ün önderliğinde verilen büyük mücadele sayesinde bu topraklarda şanlı bayrağımızın altında huzurla yaşıyoruz. Büyümemizi, birliğimizi hazmedemeyenler bir taraftan Allah, bir taraftan İllallah diyerek milletimizi bölmeye çalışıyorlar. İşte bu hainlere fırsat vermemek için Türk Milleti’nin ülkücülere ihtiyacı var. Bu yüzden milletimizin her zamankinden daha fazla birleşmeye ve bütünleşmeye ihtiyacı var” dedi.

Başkan Kocamaz sözlerine, “15 Temmuz’da başımıza gelenleri hepimiz gördük. 15 Temmuz aslında herkesin aklını başına toplaması için bir fırsata dönüştürülmelidir. Tarih tekerrürden ibarettir ve 15 Temmuz’dan da ders çıkarılmazsa bu acı olayın da tekrarı yaşanabilir. O yüzden bizden sonraki nesillere, bizim devraldığımız noktadan daha ileri noktada bir Türkiye, bir Mersin, bir Erdemli teslim etmek zorundayız. Görev hepimizin. Kimse tek başına içinde bulunduğumuz badirelerden ülkemizi kurtaramaz. Onun için birleşmemiz, bütünleşmemiz ve birbirimize sahip çıkmamız lazım. Ben tekrar bu vesileyle 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutluyor, şehitlerimize rahmet diliyorum. Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ne mutlu Türküm diyene” diye belirtti.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da konuşmasında, 13. Geleneksel İstiklal Gecesi etkinliğini düzenleyen Erdemli Ülkü Ocağı yönetimine teşekkür etti. Türk dünyasının milliyetçi ülkücü gençlere ihtiyacının bulunduğunu söyledi.

Bu vatanın kolay kazanılmadığını kaydeden Tollu, "Emperyalist güçlerin unuttukları tek bir şey vardı. Türk'ün azmini unutuyorlardı, Türk'ün vatanına olan bağlılığını unutuyorlardı. Dinine, devletine olan bağlılığını ve bu uğurda seve seve canını vermekten asil ve yüce Türk milletinin olduğunu unutuyorlardı. Bu asil milletin evlatları bundan 102 yıl önce Çanakkale'yi geçilmez kıldı. Yakın tarihimizde de ne zaman ülkemiz zafiyete düşse, Türkiye Cumhuriyeti ne zaman sıkıntıya düşse, karşılarında o neslin evlatları Ülkücü gençler var" diye konuştu. Çanakkale’de 250 bin canın kanları ile bu toprakları emanet ettiğini belirten Tollu şöyle konuştu:

‘’Atalarımızın bizlere kanları ile miras bıraktığı bu vatanı korumak için önce Çanakkale’de 250 bin şehit verildi. Öte yandan ülkücüler de bu ülkeyi ortadan kaldırmaya kast eden koministlere teslim etmemek için 5 bine yakın şehit verdi. Erdemlimizden de o dönemde Cevat Şahin ile Ali Gücüş’ü şehit verdik. Gözyaşlarını tutamayan Mükerrem Tollu, Lisede okuduğu dönemde şimdiki Ülkü Ocakları Başkanı Cevat Şahin’in ağabeyi ve adını taşıdığı Cevat Şahin’in koministler tarafından kurşunlandığında arkadaşını kucağında şehit verdiğini bu nedenle ocak başkanı Cevat Şahin’in ağabeyinin kendilerine emanet olduğunu bu emanete sahip çıkma zorunluluklarının bulunduğunu anlattı.’’

Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Demir’de teşekkür konuşması yaptı. MHP Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu da konuşmasında, İstiklal mücadelesini dil getiren ve onların ruhlarını şaad eden etkinliği tek sergileyen Sivil Toplum Kuruluşu olarak Erdemli Ülkü Ocağının bulunduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Erdemli Ülkü Ocakları Müzik Grubu, Grup Volkan ve Ahmet Şafak konseri ile katılımcılar İstiklal Gecesi’nde Çanakkale Zaferi’ni kutladı.

 

erdemli ajans erdemli ülkü ocakları
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu