Atıcılar Erdemli’de Yarıştı
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıAtıcılar Erdemli’de Yarıştı

Trap-Skeet grup eleme yarışmaları bayanlar finali yapıldı

Atıcılar Erdemli’de Yarıştı
Bu içerik 2865 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun  2017 yılı faaliyet programında yer alan  Trap-Skeet Grup Eleme yarışmalarında bayanlar yarışması sona erdi.  Bayanlarda dereceye giren sporculara madalyaları Federasyon As Başkanı Levent Ergun tarafından törenle verildi.

Erdemli Atış Poligonunda gerçekleştirilen Trap-Skeet Grup yarışması ile ilgili  Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Trap- Skeet As Başkanı Levent Ergun, Trap-Skeet yarışlarında 2017 yılının ilk müsabakasını gerçekleştirdiklerini söyledi. Ergun, yarışmaya yurt genelinden 150 sporcunun katıldığını belirtti.

Yurt içindeki müsabakaların sporcuların güvenlerini artırdığını ve kendilerini yurt dışına hazırladıklarını kaydeden Ergun, yurt dışındaki ilk müsabakanın Azerbaycan’da yapılacak olan İslam ülkeleri dayanışma oyunları olduğunu belirterek, ‘’Grup elemelerinde dereceye giren sporcularımızı milli takıma seçeceğiz ve Azerbaycan’a götüreceğiz’’ dedi.

Yarışmaların ilk gününde bayanlar kategorisinde Büyük bayanlar, genç bayanlar, yıldız bayanlar ve yıldız erkekler müsabakaları tamamlandı. Bayanlar kategorisinde büyük bayanlarda Konya bölgesinden milli sporcu Nur Banu Özpak, genç bayanlarda Konya bölgesinden Deniz Üstündağ,  yıldız bayanlarda Bursa bölgesinden Sena Can, yıldız erkeklerde Konya bölgesinden Mustafa Küçükdemirkesen birincilik elde etti.

Büyük bayanlarda birincilik elde eden Trap-Skeet dünya Üçüncüsü Nur Banu Özpak, grup elemelerini geçtiğini belirterek, ‘’Önümüzde Azerbaycan’da İslam Ülkeleri Dayanışma oyunları var ülkemiz adına yarışmaya katılarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca Hedefimde dünya birinciliği var buna çalışacağım’’ diye belirtti.

 

erdemli ajans atış poligonu erdemli trap skeet
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”