Kaymakam Pamuk'tan 18 Mart Mesajı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKaymakam Pamuk'tan 18 Mart Mesajı

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Mesajı yayımladı.

Kaymakam Pamuk'tan 18 Mart Mesajı
Bu içerik 2365 kez okundu.

Pamuk mesajında, ‘’Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümünü kutlamanın büyük sevincini ve üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız’’ dedi. 

Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde Türk Milleti belirleyici bir rol oynamıştır diyen Kaymakam Muhittin Pamuk mesajında şunları dile getirdi:

‘’Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasına zemin hazırlayan bir azmin mücadelesidir. Çanakkale Savaşında, milletimiz binlerce evladını şehit vermiştir. Mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek; bir milletin kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklâlimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır.

Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk milletinin milli iradesine karşı bir darbe girişimi düzenlendi. Bu hain darbe teşebbüsü Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini dış güçlerin eline teslim etmeyi, işgale zemin hazırlayacak bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlıyordu.

Bu hain darbe teşebbüsü sadece devlete değil, bizim irademize de yapılmıştı. Bu darbe girişimi bizim temel hak ve özgürlüklerimizi ve bizi biz yapan değerleri elimizden almayı amaçlayan bir girişimdi. Bayrağımıza, ezanımıza, devlet kurumlarımıza, devlet büyüklerimize, hak ve özgürlüklerimize kasteden bu alçak girişim, milletimizin 18 Mart Çanakkale zaferi ruhu ve kahramanca savunması ile püskürtüldü. Milletimiz hem devletini, hem de demokrasisini korumayı bir görev bildi. Canı pahasına darbecilerin silahlarına engel olarak devletini, iradesini ve demokrasisini kurtardı. 

Herkes iyi bilmelidir ki, aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri bu kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır. 

Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve bugüne kadar bu vatan için Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Sarıkamış’ta, 15 Temmuz’da  Kore’de, Yavru Vatan Kıbrıs’ta,  Güneydoğu’da ve terör örgütüyle mücadelede ederken ve Ülkemizin güvenliğini sağlarken vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun.”

erdemli ajans 18 mart çanakkale şehitleri kaymakam Muhittin Pamuk
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu