Erdemli’nin En Büyük Camiisi Yapılıyor
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli’nin En Büyük Camiisi Yapılıyor

2500 kişi aynı anda ibadet edebilecek

Erdemli’nin En Büyük Camiisi Yapılıyor
Bu içerik 4625 kez okundu.

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, ilçeye geldiği günden bu yana halkın arasında olmayı, halkın sorunlarını yerinde dinlemeyi sürdürüyor. Kaymakam Pamuk bu gün de 2014 yılında temeli atılan 2 bin 500 kişi kapasiteli Erdemli’nin en büyük camisi olan Koyuncu Yeni Merkez Camii İnşaatını gezerek dernek başkanı Habib Gürgah’tan bilgi aldı.

Camii inşaatını inceleyen Kaymakam Pamuk’un ziyaretinde Erdemli Belediye Meclis Üyesi Ali Yön, Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, dernek başkanı Habib Gürgah, dernek yönetim kurulu üyeleri  hazır bulundu.

Erdemli’nin en büyük ve çok amaçlı camisi olma özelliği taşıyacak olan Koyuncu Yeni Merkez Camii Derneği Başkanı Habib Gürgah, camii inşaatı hakkında Kaymakam Muhittin Pamuk’a bilgi verdi.

Caminin tamamlandığında aynı anda 2 bin 500 kişi namaz kılabileceğini dile getiren  Gürgah, caminin 3 bin 98 metrekare alan üzerine 900 metre kare oturumlu, 3 katlı ve 2 bin 100 metre kare sosyal donatıya sahip camii  4 minareli olarak yapıldığını belirtti.

Caminin zemin katında 800 metrelik çok amaçlı toplantı ve seminer salonunun bulunduğunu kaydeden Gürgah,  birinci katında 900 metrelik namazgah, 600 metrekarelik Makbel katı ve Makbel katının son cemaat yerinin yedi küçük kubbesi ile dört adet köşe kubbelerin kaba inşaatının tamamlandığı söyledi.

Camii temelinin atıldığında halkımızın verdiği sözleri yerine getiriliyor diyen Gürgah, imkanlar ölçüsünde inşaatı biran evvel tamamlamayı hedeflediklerini kaydederek, ‘’Camii inşaatımızı ziyaret etmeniz bizlere güç verdi. Çalışmalarımıza destek olmanızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Amacımız ilçemize güzel ve kalıcı bir eser bırakmak istiyor halkımızdan da yardımlarını esirgememelerini diliyoruz’’ dedi.

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk da yaptığı konuşmada, ilçenin en büyük camisinin yine ilçenin en büyük mahallelerinden birine yapılması çok önemli diyerek, ‘’Hepimiz iyi bilmekteyiz ki insanların ihtiyaçları gün geçtikçe çoğalmakta. Artık şehir merkezlerindeki hem camiler hem de toplantı salonları yetmez oldu. Koyuncu Yeni Merkez Camii çok amaçlı yapılıyor. İnşaatını görmek bile insanı mutlu ediyor. Merkezde 800 kişi kapasiteli  toplantı salonumuz yok. Olanlarda yetmiyor. İşte burada yapılan çok amaçlı salon büyük bir ihtiyacı karşılayacak. Caminin yapılmasında maddi ve manevi destek verenlerden Allah razı olsun. Erdemlinin kadirşinas ve hayırsever insanları  hizmetin de kalıcı eserlerin de en güzelini hak ediyor. Caminin yapılmasına öncülük edenlerden ve yapımına katkı sunanlardan Allah razı olsun’’ dedi. 

erdemli ajans koyuncu merkez camii kaymakam muhittin pamuk
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği
Bakan Elvan’dan Çiftçilere Destek Sözü
Bakan Elvan’dan Çiftçilere Destek Sözü