Bu İmamlar Özel İmamlar
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu İmamlar Özel İmamlar

Fatiha’nın mealini, İstiklal Marşı ve Çanakkale Türküsünü İşaret Dili ile söylediler.

Bu İmamlar Özel İmamlar
Bu içerik 3396 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Müftülüğü, İşitme Engellilere yönelik dini bilgiler, vaaz ve hutbe konusunda yardımcı olmak amacıyla 20 İmam Hatip işaret dili eğitimini tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi İşaret Dili Kurs Hocası Dilek Keser’in vermiş olduğu eğitimlerini tamamlayan kursiyer İmam Hatipler işaret dili ile İstiklal Marşı, Çanakkale Türküsü ve Fatiha Suresinin mealinin sunumunu yaptılar.

Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, “Anayasal zorunluluk olarak tüm insanlara dinimizi en sağlam ve en güzel bir şekilde öğretmek ve ulaştırmaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Müftülük olarak işitime engellilerin de İslami bilgileri öğrenmeleri için gayret ediyoruz. Erdemli Müftülüğü ve Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ile beraber düzenlediğimiz İşitme Engelliler kursumuzu tamamlayan arkadaşlarla ilçemizdeki işitme engelli vatandaşlarımıza dini bilgilerini ve vecibelerini en doğru ve en sağlıklı bir şekilde iletmeye çalışacağız.’’ Dedi.

Türkmenoğlu, “Bazı camilerimizde engelli vatandaşlarımıza yönelik kolaylaştırıcı düzenlemeler yaptık. Bu yapılan düzenlemeler sayesinde engelli vatandaşlarımız tüm vatandaşlarımızla birlikte, cemaat olarak ibadetlerini yerine getireceklerdir. Bu kursa katılarak belge almaya hak kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, işaret dili kursunun açılması konusunda yardımlarını esirgemeyen Erdemli Halk Eğitimi Merkezi müdürümüze de teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’ Dedi.

Belge törenine katılan Erdemli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer okur ise Erdemli Müftülüğü ile birlikte çalışmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında, “Erdemli Halk Eğitimi Merkezi olarak akla gelebilecek tüm kurslarla en güzel şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Bugün burada toplumumuzun bir parçası olan işitme engelli vatandaşlarımızın dini vecibelerini daha kolay alabilmeleri ve tüm vatandaşlarımızla birlikte rahatça ibadetlerini yapabilmelerini sağlamak adına düzenlemiş olduğumuz İşaret Dili kursumuzu tamamlayan kursiyerlerimizin belge töreninde sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Kursumuzu başarıyla tamamlayan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri takdim edildi.

Alata Mahallesi Kasım Hoca Camii İmam Hatibi Yılmaz Dilekmen Kurs Hocası ve kursiyer meslekdaşlarına yemek ikram ederek başarılarının devamını diledi.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu