“Oyuncağımı Üretiyorum, Yeteneğimi Keşfediyorum”
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıkları“Oyuncağımı Üretiyorum, Yeteneğimi Keşfediyorum”

Erdemli’de gerçekleştirilen proje ile gençlerin yetenekleri ortaya çıkarılıyor

“Oyuncağımı Üretiyorum, Yeteneğimi Keşfediyorum”
Bu içerik 3932 kez okundu.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin Proje hakkında bilgiler vererek, Erdemli Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğretmenil Zeynep Dere ve İlknur Kocaoğlu tarafından yürütülen proje ile “Oyuncağımı Üretiyorum, Yeteneğimi Keşfediyorum” projesi ile 1. sınıf öğrencilerinin Erken Çocukluk Eğitimi dalındaki dersler kapsamında aldıkları teorik bilgileri mesleki alanda uygulama fırsatı vererek ders kazanımlarına en etkili şekilde ulaşmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirterek, “Bu sayede projede görev alan öğrenciler, kişinin kendisinin de her türlü malzemeyi kullanarak en verimli oyuncağı yapabileceğini,  bu sürece ebeveynleri de dahil ederek çocuklarıyla kaliteli bir zaman geçirmelerinin, oyun ve oyuncağın çocuklar için önemini ve aile katılımının olumlu etkilerini yerinde görerek bu süreçte edindikleri bilgi, beceri ve kazanımları ileriki meslek hayatlarında yenilikçi ve yaratıcı uygulamalar geliştirmek için kullanabileceklerdir.

0-6 yaş dönemi çocukların kişiliklerinin temelini oluşturan çok önemli bir gelişim dönemidir. Okul öncesi dönem adını verilen bu yaş aralığında çocuklar yaşantı ve gözlemleriyle gelecekteki rollerine hazırlanırlar.

Oyun bu dönem çocuğu için çok önemlidir. Sosyal, duygusal, fiziksel, bilişsel ve dil gelişimi alanlarının hepsine birden hizmet eden bu olgu yetişkinlerinde özel olarak ilgilenmesini gerektirir. Çocuk nerede olursa olsun oyunlar oluşturur ve oynar, çevresindeki her şey oyuncak olabilir. Bazı aileler çok fazla oyuncak alarak çocuğun bütün ihtiyaçlarını karşıladığına inanırlarken çocuklar çoğu kez bu pahalı oyuncakları iterek evdeki terlik, eski kutu, makara, tencere kapağı, kaşık kullanarak kendi oyun ve oyuncaklarını oluştururlar.

Ayrıca projede okul öncesi öğrencileri ve velileri ile yapılacak faaliyetlerle;  çocukların gizil yeteneklerinin açığa çıkması, çocukların motor, bilişsel, sosyal duygusal gelişimlerini desteklenmesi, çocuğun kendi tasarladığı özgün bir ürün ortaya çıkarmasını sağlayarak öz güven duygusunun gelişmesi, ebeveynlerin de çocuklarıyla nasıl verimli ve eğlenceli zaman geçirecekleri konusunda bilgilendirilmesi ve okul öncesi dönemde oyun ve oyuncağın öneminin anlaşılması sağlanacaktır.

Bu kapsamda 75. Yıl Anaokulu, Elif Bulut Anaokulu, Sultan Akın İlkokulu, Akdeniz Ortaokulu’nun ortak olduğu projede; Erdemli Ertuğrul Gazi MTAL –Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanından 24öğrenci ve bu 4 farklı okuldan 4-6 yaş aralığındaki 80 okul öncesi eğitimi öğrencisi ve onların ebeveynleri yer almaktadır.

Proje sonunda 75. Yıl Anaokulu ve Sultan Akın İlkokulunda Kukla ve Ahşap Oyuncak Atölyesi, Elif Bulut Anaokulunda Müzik Enstrümanları ve Ahşap Oyuncak Atölyesi, Akdeniz Ortaokulunda Dolgu Oyuncak ve Ahşap Oyuncak Atölyesinin okul öncesi öğrencilerinin bu etkinlikler kapsamında velileri ile yaptıkları oyuncaklar ile oluşturulmuş olacaktır” dedi.

İlki 75. Yıl Anaokulunda gerçekleşen veli-öğrenci buluşmasının ikincisi Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk ve Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin’in katıldığı Elif Bulut Anaokulunda gerçekleşmiş, renkli ve eğitici aktivitelere yer verildi.

erdemli ajans erdemli milli eğitim müdürlüğü oyuncağımı üretiyorum yeteneğimi keşfediyorum
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu