Hacı Özkan, "Yüzde 60-70 Evet bekliyoruz"
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıHacı Özkan, "Yüzde 60-70 Evet bekliyoruz"

AK Parti’li Özkan Erdemli’de STK temsilcileri ile buluştu

Hacı Özkan,
Bu içerik 2224 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Mersin Milletvekili ve Yerel  Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hacı Özkan, "STK’’ temsilcileri ile Erdemli Öğretmen evinde buluştu. Özkan,  konuşmasında, ‘’Cumhurbaşkanlığı sistemi için 16 Nisanda yapılacak olan referandumda biz Erdemli’den ‘’Yüzde 60-70’’ evet bekliyoruz’’ dedi.

AK Parti Erdemli ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda referandum konusunda açıklamalarda bulunan Özkan, Sivil Toplum Kuruluşlarının siyaset üstü kuruluşlar olduğunu söyledi.  Milletvekili seçilmeden önce kendisinin de STK temsilcisi olduğunu Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığından gelen Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM)’ki tek milletvekilinin de kendisi olduğunu, STK’ların halinden en iyi kendisinin anladığını kaydetti.

Türkiye genelinde yaklaşık 2 milyon esnafın bulunduğunu belirten Özkan, mecliste esnaf kökenli milletvekili sayısının artmasını istediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

‘’Sivil Toplum Kuruluşları siyaset üstü kimliğe sahip kuruluşlardır. STK temsilcilerinin gittikleri her yerde ne derece önem gördükleri de hepimiz tarafından iyi bilinmektedir. Toplumların sorunlarının çözümünde STK’lar önemli makam olarak görülmektedir. Çünkü sizlere gösterilen önem  şahsınıza değil mensubu bulunduğunuz topluluk adına sizlere önem veriliyor bunun böyle devam etmesini diliyorum. Esnaflarımız ya da kuruluşlarımız oluşan problemleri çözmek için siyasilerden önce sizlere getiriyor çözümde öncü olmanızı istiyor bu nedenle STK temsilcilerinin önemi büyüktür.’’

16 Nisan’da halk oylamasına getirilen Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında da bilgi veren Hacı Özkan, ‘’Her seçimde Erdemli ilçemiz beklentilerin üzerinde oy çıkartmakta. Biz referandum da  Erdemli’den ‘’Yüzde 60-70’’ evet oyu beklemekteyiz. Evet oyu ile birlikte ülkemizin önü açılacak şaha kalkacaktır. 18 maddelik Yeni Anayasa değişikliği oylamasıyla darbelerin de önü kesilecektir’’ diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun 16 Nisan da halka sunulacak olan yeni Anayasa’yı hiç okumadığını ve neden hayır dediğini de kendisinin de bilmediğini savunan Özkan, ‘’Kılıçtaroğlu, yeni Anayasa ile tek adamlığın, padişahlığın geldiğini söylüyor bu da gösteriyor ki 18 maddelik yeni anayasayı hiç incelemediği görülüyor.

Eğer Kılıçtaroğlu bu maddeleri okumuş olsaydı cumhurbaşkanlığı sistemi olduğunu görür ve okurdu. Diyor ki, Cumhurbaşkanı ayrı, başbakan ayrı partiden olursa birbirleri ile geçinemez sıkıntılar olur diye konuşuyor. Belli ki dersine çalışmamış, belli ki anayasa umurunda değil. Yeni sistemle ne padişahlık geliyor ne de yargı yok edilip şeriat getiriliyor’’ şeklinde konuştu.

AK Parti Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu da yaptığı konuşmada, tüm kurumlarla olduğu gibi sivil Toplum Kuruluşlarının değerli temsilcileri ile de istişare içerisinde olduklarını söyledi. Topçu,16 Nisan da yapılacak olan halk oylamasını değerlendirmek amacı ile STK temsilcileri ile bir araya geldiklerini dile getiren Topçu, toplantıda ilçenin dinamiklerini nasıl hayata geçirebileceklerini ve nasıl faydalı olabiliri konuşabileceklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından STK temsilcilerinin soruları cevaplandırıldı.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu