Erdemli’de Sel Nöbeti
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli’de Sel Nöbeti

Erdemli’de aşırı yağışların sürmesi sebebiyle belediye çalışanları gece boyunca kritik noktalarda müdahaleye hazır vaziyette bekledi.

Erdemli’de Sel Nöbeti
Bu içerik 2945 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Ekiplerle birlikte önemli noktaları gezen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, gerekli tedbirlerin alındığını belirterek ekiplerin müdahaleye hazır tetikte beklediklerini söyledi.

Mersin genelinde süren yağışlı hava hafta sonu etkisini sürdürdü. Erdemli’de Belediyenin zamanında aldığı tedbirler neticesinde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “yaptığımız alt yapı çalışmaları ve aldığımız tedbirler sayesinde Erdemli yoğun yağışlardan fazla etkilenmedi” dedi.  Belediye ekiplerinin hafta sonu boyunca teyakkuz halinde beklediğini belirten Başkan Tollu, meydana gelebilecek olaylara karşı anında müdahale edebilmek için bilhassa geceleri tetikte beklediklerini ifade etti. Gece boyunca çalışmaları yerinde denetleyen Başkan Tollu, “yaptığımız alt yapı çalışmaları ve aldığımız tedbirler sayesinde Erdemli aşırı yağışlardan fazla etkilenmedi. Allah memleketimizi her türlü afattan muhafaza buyursun” dedi.

Erdemli’de belediye olarak üzerlerine düşen her tedbiri fazlasıyla aldıklarını kaydeden Tollu, bu tedbirlerin hem afet esnasında ve hemen öncesinde hem de yılın her ayında rutin olarak alındığını belirtti. En büyük tedbirin ilçenin altyapısı olduğuna dikkat çeken Tollu, “çok fazla yağmur yağdı. Buna rağmen az zararla bu yıl bu afetleri atlattık. Allah daha beterinden korusun” dedi.

İlçenin çeşitli yerlerinde alınan tedbirleri birebir ziyaret ederek denetleyen Tollu, afetten zarar gören diğer ilçe halkına da geçmiş olsun dileklerini iletirken belediyeden yapılan açıklamalarda ise bu tür durumlarda sorumlu diğer kurum ve kuruluşların da sürekli olarak yazışma yaparak tedbir almaları yönünde uyarıldığı fakat henüz olumlu bir sonuca ulaşılamadığı bildirildi.

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu erdemli sel
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”