Sel bu sefer bereket getirdi
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıSel bu sefer bereket getirdi

Vatandaşın Kütük Kapma Mücadelesi

Sel bu sefer bereket getirdi
Bu içerik 3762 kez okundu.

İlçemizde Cuma gününden bu yana yağan şiddetli yağışın ardından Toroslar’daki karlarında erimesi sonucu oluşan sel dağlardan sürüklediği odun ve orman emvallerini ilçe merkezinden geçen Alata deresinden Akdeniz’e döktü.

Dağlardan gelen odunları tehlikeli bir şekilde sudan çıkartan odun toplayan vatandaşları tehlikeye karşı polis uyararak dışarı çıkarttı.

Selin getirdiği odunları gören vatandaşlar canlarını tehlikeye atarak odun toplama yarışına girdi. Bölge halkı selin getirdiği odunları traktörlerle, çuvallarda taşıyarak bir kış yakacaklarını temin ederken kimi vatandaşlarda odunları denizden kirası karşılığı çıkarttı.

Selin getirdiği odunları toplayan bir vatandaş, ilçemizde her 2-3 senede bir gelen selle birlikte selin getirdiği odunları toplayarak kışlık yakacaklarımızı çıkartıyoruz. Sel bu sefer facia değil bereket getirdi’’ derken bir vatandaş ise Toroslar’dan sel ile gelen odunları denizden çıkartmak için kira karşılığı çalıştığını belirtti.

Selle birlikte gelen odunlar bizim yakacaklarımız oldu diyen vatandaşlar ‘’sel bu sefer zarar değil bereket getirdi’’ diye konuştular. Vatandaşlar azgın deniz dalgalara aldırmadan ağırlıklarından büyük odunları ve kütükleri sırtlarına alarak toplamaları ilginç görüntülere neden oldu.

3.03.2017 tarihinde  metrekareye yağan 146.6 metreküp yağmur sonrası oluşan sel bazı evleri ve tarım arazilerini basarak zarara yol açmıştı.

erdemli ajans sel önünden kütük kapmak sel bu sefer sevindirdi
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı