Yıldız, ‘Amacımız Üzüm Yemek, Bağcıyı Dövmek Değil’
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYıldız, ‘Amacımız Üzüm Yemek, Bağcıyı Dövmek Değil’

Saadet partisi İlçe Başkanı Mehmet Yıldız ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek çalışmalarını anlattı.

Yıldız, ‘Amacımız Üzüm Yemek, Bağcıyı Dövmek Değil’
Bu içerik 2477 kez okundu.

Yıldız yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Saadet Partisi Erdemli İlçe Teşkilatı olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizim basına, özelde yerel basına ne kadar önem verdiğimizi hepiniz bilirsiniz. Bu memleketin dürüst siyasetçiye ne kadar ihtiyacı varsa, en az onun kadar hatta daha fazla, dürüst, cesur basın mensuplarına ihtiyacı vardır.

Günümüzde her şeyde olduğu gibi siyaseti de basını da olumlu anlamda değerlendirdiğimizde insanlığa etkili bir hizmet yapabiliriz. Yok, tam tersi bu makamları dünyevi, kişisel heva ve heveslerimiz için kullanırsak önce kendimize daha sonra bütün insanlığa zulmederek en büyük kötülüğü yapmış oluruz.

Biz Saadet Partisi İlçe Yöneticileri olarak görev aldığımız günden itibaren hep bir şeye dikkat çektik. Bütün bu siyasî faaliyetleri yaparken " amacımızın üzüm yemek olduğunu, bağcıyı dövmek "gibi bir kastımızın olmadığını tekrar hatırlatmak isterim.

Bizim burada yerel ve merkezi hükümetin icraatlarına ve yanlışlarına yapacağımız itirazlar halkımızın hakkettikleri fakat geç ve eksik gelen hizmetler hususunda olacaktır. Dürüst ve ahlaki davranıp, çözüm önerilerimizi de hemen arkasına belirtmek bizde standart olduğunu zaten biliyorsunuz! Yapılan faydalı ve güzel işlerden dolayı tebrik ve teşekkürü esirgemediğimizi Erdemli kamuoyu takip ediyor.

 Günümüzde siyaset maalesef geçim kapısına dönüşmüş ve siyaset tüccarları türemiştir. Sadece siyaset değil mevki, makam ve ranta dahil olan bütün işlerde bu durum söz konusudur. Artık işin mutfağında hiç kimse çalışmak istemiyor. Ama ne yazık ki bu dünyanın beşeri döngüsü emek - sömek ilişkisi içerisinde ilerliyor. Kazanmadan, üretmeden harcamak bizi de dünyayı da dönüştürüyor. Bu durum biz insanları insani, vicdani ve ahlaki erdemlerimizden kopararak savuruyor.

Bizim kullanma Kılavuzumuzu böyle göndermemişti yaradan. Ahsen’i takvim üzere yatatılan insanın kullanma Kılavuzunu değiştirenler ve buna alet olan herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi ve işin ciddiyetini algılaması gerekmektedir.

Saadet Partisi olarak gündelik kısır çekişmelerden uzak Ülke ve Erdemli İnsanımızın hak ettiği hizmetleri alması hususunda biz kendimizi hizmetkar olarak görüyoruz.

Bakanlık, milletvekilliği, İlçe Başkanlığı, müdürlük, amirlik, muhtarlık, Belediye reisliği, aile reisliği vs  sıfatlar bizlerin egolarını tatmin etme ve kirli ilişkiler içerisine girerek haksız kazançlar elde etme yerleri değildir.

Sıcaklığını hala koruyan malum olay,  örtbas edilmeye çalışılsa da, kamuoyu nazarında mızrak çuvaldan net şekilde  parlamaktadır. Yerel bürokrasimizin halkımıza kullandığı dilde, yeterli itinayı göstermediği hepimizin malumudur.

Bir başka sorun da, siyasettin en tepe noktalarında bir yere göz dikip, mevcut sıfatını oraya götürecek  şıçrama tahtası mantığıyla kullananların "halka hizmet hakka hizmettir "marşını söyleyerek gitmesi, artık halkımız nazarında palyaçoluktur.

Yaşanılan süreçler bizlere acı yaşatıyor ama, zaten acısız ve sancısız olmaz gerçeğiyle doğduğumuz için, bu acı ve sancıları hakikate ulaşmanın basamağı olarak üstüne basıp devam edebilmeliyiz.

 Ne yazık ki dinimiz günümüzde gündelik polemiklere çok alet ediliyor. Ve burada bir tıkanma söz konusu oluyor. Peki tuz bile koktu diyerek pes mi edeceğiz. Elbette hayır. Rahmetli Erbakan'ın o meşhur sözü kulaklarımda çınladı. " İman varsa imkan da vardır."

Gelinen noktada kocaman bir köy olan dünya gerçeğini bilerek;

Biz Erdemli ilçesinde yaşayan bireyler olarak, önce kendimizden başlayarak insani, vicdani, ahlaki erdemleri, tabiri caizse ikinci bir cilt olarak üzerimize monte edip, ara ara yaprak gübresi verir gibi, her an tefekkürle içeri nüfuz ettirerek işe başlayabiliriz. Biz insanız ve doğal olarak aklımız ve duygularımız var. Günümüzün problemlerinin bir tanesi de şeytan aklımızı ayartarak, negatif duygularımızla pozitif duygularımızın yerini değiştirttiriyor bizlere.

Biz duygularımızı yerli yerinde  yaşayarak önce kendimizle barışık biri olacağız. Bu ailemize yansıyacak. (Aile kavramı bizde maaile ile başlar insanlık ailesi ile devam eder.) Bu kurumumuza yansıyacak. Bu ilçemize, ilimize, ülkemize, dünyaya  diye tüm sorumluluk alanlarımıza kadar yansıyacak.

Bugün yaşadığımız ilçenin birçok problemi var. Bu problemleri birbirimizi suçlayarak çözemeyiz. Biz birbirimizi uyarabiliriz. Bunu yaparken de uyardığımız kişinin aklını kullanmasına vesile olacak şekilde bir sorumlulukla yapma mecburiyetimiz var. Hepimiz insanız nefsimiz var. Yargılamadan, kutsallarına hakaret etmeden, kendi yaşantımızda doğrusunu tatbik ederek yaparsak amacına ulaşır uyarımız. Aksi takdirde havanda su döveriz.

Bizde Saadet Partisi Erdemli ilçe Teşkilatı olarak önümüzdeki günlerde Merkezi hükümetin temsilcileri ve yerel yönetimin temsilcilerine yönelik ziyaretler gerçekleştireceğiz. Ziyaret amacımız  yapılan güzel işler için teşekkür edeceğiz, yapılamayan, eksik ve yanlış yapılanlar için halkımız adına uyarı ve ikaz mahiyetinde kardeşane tavsiyelerimiz olacaktır.

Bu minvalde ziyaretlerin şeffaf bir şekilde kamuoyuna yansıtılması açısından, siz değerli basın mensuplarına ihtiyacımız var. Karşılıklı istişare etmeden birbirimizi suçlamamız havada kalır,  neticeye sağlıklı götürmez ve bizleri hataya sürükleyebilir.

Birbirimizin elini sıkarak, gözlerine bakarak, hissederek bu uyarı ve tavsiyeleri yaptığımızda daha insani ve insaflı olacağını düşünüyorum.

Erdemli' de faaliyet gösteren bütün siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, kamu kurum yöneticileri temsilcileri, kadın/ erkek, yaşlı/ genç, çocuk/ bebek ayırt etmeksizin, hayvan, bitki, ağaç , eşya hepsi adalet ve merhamet ölçüleri içerisinde muhatabımızdır.

Köyde veya kentte bin bir umut bağlayarak ortaya getirdiği işlerinin yolunda gitmemesinin gerçek sebeplerini merak ediyoruz. Maaşla çalışan fakat ay sonunu zorla getiren tek ve çift maaşlı çalışanlarımızın gerçek sorunlarını  merak ediyoruz. Patron ve işçilerimizin sadece dozları farklı olmak kaydıyla, aynı sıkıntılara garkolmasının gerçek sebeplerini merak ediyoruz.

İlçemizdeki bir tane limon ağacını, bir adet domates fidesini önemsiyoruz. Eşini sokak ortasında ölü bulan bir kuşun, saatlerce onun başından ayrılamayışındaki ruh halini de hissediyoruz.

Kamu bütçesi altyapı yatırımlarına aktarılırken, Erdemli Belediyemiz, Meski, Enerjisa, Türktelekom  gibi kurumların aynı bölgedeki çalışma için, birbirinden bihaber ve koordinasyonsuz şekilde farklı tarihlerde kazı çalışmalarıyla milli serveti çarçur edişine şahit oluyoruz. Amacımız bu ve buna benzer sorunlara dürüstçe dikkat çektikten sonra, sessiz yığınların bilinç ve sağduyusu ile birleştirip çözüm üretmek ve üretilmesine vesile olmaktır.

Ben çağrımıza kulak verip katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” Dedi.

erdemli ajans saadet partisi erdemli ilçe teşkilatı mehmet yıldız
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”