Muhteşem Sabah Namazı ve Cami Gençlik Buluşması
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıMuhteşem Sabah Namazı ve Cami Gençlik Buluşması

Erdemli Müftülüğü tarafından organize edilen ve uzun bir süredir devam eden Saba Namazı ve Cami Gençlik buluşması bu haftaki adresi İmam Hatip Camiinde idi.

Muhteşem Sabah Namazı ve Cami Gençlik Buluşması
Bu içerik 3485 kez okundu.

Katılımın bir çığ gibi her buluşmada arttığı organizasyonun en yoğun katılımı bu sabah namazında gerçekleşti. Cemaate konuşma yapan Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu Erdemli’nin her zaman güzelliklerin ve ilklerin yaşandığı, hayırseverlikte en ön safta yer aldığı belirterek teşekkür etti.

Müftü Türkmenoğlu Cemaate gösterdikleri ilginin çok değerli olduğu belirterek, “Merhum İstiklal Şaiirimiz Mehmet Akif Ersoy ‘Ne zamanki camilerimizre sabah namazında Cuma namazındaki cemaate ulaşırız o zaman kurtuluruz’ demiştir. Hz. Ömer ra.’da ‘Namaz kılan ihtiyarı severim ama namaz kılan gence aşığım’ sözü çok önemlidir. Namaz nefsimize en ağır gelen ibadettir. Ama ilk hesaba çekileceğimizde namazdır. Onun için beş vakit namazımızı tam olarak kılarsak hebamızını yüzde 60-70 ini vermiş oluruz. Katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu buluşmalarımız devam edecektir. Ayrıca namazın ardından kahvaltı ikramında katkısı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Namazın ardından cemaate sabah kahvaltısı ikram edildi. Cemaat Müftü Türkmenoğlu’na teşekkür ederek tekrarını istediler.

Bu vesileyle Erdemli Ajans olarak Müslümanların cumasını kutluyor, her türlü eziyetin, zülmün, savaşın, nifakın ve kötülüklerin sona ermesini temenni ediyoruz. Sağlıcakla kalın.

 

erdemli ajans erdemli müftülüğü sabah namazı buluşmaları cami gençlik buluşması
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu