Topçu: “Kadınlarımızın değerini iyi bilelim”, Merdin, "Toplumsal gelişim kadından başlar"
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTopçu: “Kadınlarımızın değerini iyi bilelim”, Merdin, "Toplumsal gelişim kadından başlar"

AK Parti Erdemli ilçe Kadın Kolları tarafından Gökkuşağı Düğün salonunda “8 Mart Kadınlar Günü’’ etkinliği düzenlendi.

Topçu: “Kadınlarımızın değerini iyi bilelim”, Merdin,
Bu içerik 3157 kez okundu.

Etkinlikte konuşan AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, ‘’Erkeğin adam olduğu yerde kadına her gün kadınlar günüdür. Keşke kadınlarımızın değerini bir gün değil de her gün bilebilsek. Kadın ki bilmeyene nefis, bilene nefestir. Dünyanın yarısı kadınlardan oluşur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Kadına şiddetin olmadığı kadınların da erkekler kadar özgür olabildiği kadına saygının olduğu bir yıl olması dileğimle kadınlar gününüz kutlu olsun’’ dedi. 

 

                      

Kadınlar çınar ağacı misali gölgesinde yetişiyor insan olabilene bazen ev hanımı bazen iş kadını bazen siyasetçi bazen eğitici ve bazen bir kahraman olabiliyorlar diyen Topçu şöyle konuştu:

‘’Yürekleri kocaman ve o yüreklerine evreni sığdırabiliyorlar kadınların bu ülkede özgürce yaşayabileceği, sen kadınsın susmak zorundasın lafını duymayacağını tecavüzlere uğrayan gencecik kızlarımızın vahşetle katledilmediği bir dünya olması diliyorum. Keşke kadınlarımızın değerini bir gün değil de her gün bilebilsek diyorum. Kadınlarımız başımızın tacıdır onlarsız dünya düşünülemez.  Bir annenin evladı olarak bir kadının eşi olarak, 6 kız kardeşin bir erkek kardeşi olarak ve bir kız babası olarak tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyor saygılar sunuyorum.’’ Dedi.

AK Parti Erdemli Kadın Kolları Başkanı Şahsenem Sezer Merdin’de yaptığı konuşmada; “Toplumsal değişim ve gelişim kadından başlar, inancımızla  daha güzel bir Türkiye , daha güzel  bir dünya için kadınlarımızın değeri  büyüktür.  Bilinmelidir ki; kadın medeniyetin, ailenin merhametin, hayatın küçümsenemez tek gücüdür.

15 Temmuz gecesi kadınlarımızın gösterdiği fedakarlıklar ve cesaret asla unutulmayacaktır.  Evinde anne, iş yerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımız ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri ortadadır.

Kadın yoksa anne yok, kadın yoksa çocuk yok, kadın yoksa ev yok, yuva yok, kadın yoksa dünya yok. 

‘Bir erkeği eğittiysen bin kişiyi, bir kadını eğittiysen bin aileyi yetiştirmişsin.

’Biz kadına yapılan yatırımımız geleceğe  yapılan yatırım olduğu bilinciyle, kadınımızın siyasi, hukuki  ve sosyal alanda hak ettikleri değeri görmeleri için Biz ak partili kadınlar olarak elimizden geleni yapacağız. Ülkemizdeki ve Dünyadaki tüm Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü gönülden kutluyorum. Saygı ve sevgiyle kucaklıyorum.” Dedi.

Konuşmanın ardından AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şahsenem Sezer Merdin’e Gençlik Kolları Başkanı Emri Serin tarafından tüm kadınları temsilen günün anısına bir buket çiçek verildi.

Daha sonra Sosyolog Mehmet Ali Can tarafından ‘Toplum’da kadının yeri’ konulu bir seminer verildi.

Proğram Silifke Folklor ekibinin gösterisi ile devam etti.

erdemli ajans ak parti kadınlar günü mehmet topçu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu