Türk Kadınının Yeri Asla Doldurulamaz
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTürk Kadınının Yeri Asla Doldurulamaz

Başkan Tollu Erdemli Belediyesinin hazırlamış olduğu kadınlar gün etkinliğinde konuşarak “Türk Kadınının yeri asla doldurulamaz” dedi.

Türk Kadınının Yeri Asla Doldurulamaz
Bu içerik 1979 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesi, Dünya Kadınlar Gününü Kültür Merkezinde düzenlediği bir programla kutladı. Programda panel, tiyatro oyunu ve müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Erdemli Belediyesince her yıl düzenlenen programın bu yıl farklı bir yapıda kutlandı. Üniversite ve KOSGEB yöneticileri ile girişimci kadınların kırsalda kadın girişimciliği paneli ile başlayan program, belediye şehir tiyatrosu oyuncularının düzenlediği kadına şiddet konulu oyunun ardından gercekleştirilen müzik dinletisiyle sona erdi.

Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Müdiresi Progesör Doktor Cemile Çelik tarafından yönetilen panelde kırsalda kadın girişimciliği konusu işlendi. İstatistiki bilgilerin verildiği panelde Kosgeb'in kadın girişimcilere sağladığı olanaklar anlatıldı. Ayrıca kadın girişimciler de tecrübelerini aktararak bilgiler verdiler. Çok sayıda kadının katıldığı programda konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu şunları söyledi:

“ Türk kadının yeri asla doldurulamaz. Çünkü bizim geleneğimizde kadınlarımız çok değerli ve çok önemlidir. Kurtuluş savaşını kazanan bizim kadınlarımızdı. Kadınlarımızın şimdi de ekonomik savaşta başarılı olabilmesi için Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Cemile Çelik’in moderatörlüğünde bir panel düzenledik. Umarım faydalı olmuştur.Biz Erdemli ve kadınlarımız için hiç kimsenin düşünmediği aklına getirmediği hizmetleri yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. İlkleri Erdemliye yaşatmaya devam edeceğiz.Ülke kalkınmasına katkı sunmak amacıyla kadınlarımız için bir çok meslek kursu açıyoruz. Girişimcilik kursları bunun en önemlisidir. Bütün ön yargıları ve siyasi münazaraları bir kenara bırakıp hep birlikte üreterek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşımalıyız. Biz bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Hepinizin kadınlar gününü kutluyor, katılımlarınız için teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum.”

Başkan Tollu’nun konuşmasının ardından Erdemli Belediyesinin hizmetlerinin anlatıldığı kısa bir film gösterildi. Daha sonra Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularınca kadına şiddet konulu tiyatro gösterisiyle devam etti. Program yerel sanatçıların verdiği konserin ardından sona erdi.

erdemli ajans erdemli belediyesi kadınlar günü mükerrem tollu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu