Saadet Kadınlar Gününü kutladı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıSaadet Kadınlar Gününü kutladı

Saadet Partisi Erdemli İlçe Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı

Saadet Kadınlar Gününü kutladı
Bu içerik 3058 kez okundu.

Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı ve Kadın Kolları üyeleri ile 8 mart dünya kadınlar gününü kutladı.

İlçe binasında yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

“Saadet Partisi Kadın Kolları olarak tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyoruz. Dünya bugün, kadınlar günü diye bir gün kutluyor. Bugün kadınlar için şiddetten arındırılmış bir dünyanın inşası için dayanışma günü olarak kabul ediliyor.

Ancak çok ilginç olan bir şey var ki o da şiddet üreten batı zihniyetinin onun kurbanlarına anma ve hatırlama günü düzenlemesidir. Bugün perde önünde yere göğe sığdırılamayan kadınlar, perde arkasında batılı ülkeler tarafından bir meta haline dönüştürülüyor, modern köleliğe sürükleniyor, şiddete, tacize ve ölümlere maruz bırakılıyor.

Tarih boyunca kadına değer vermemiş, kadını yük olarak görmüş, numara ile seslenilen bir köle olarak kabul etmiş, insan olup olmadığını yıllarca tartışmış batı medeniyetinin, kadına yönelik yapmış olduğu bu kutlamalar batının iki yüzlülüğünü ortaya koymaktadır.

Bizim medeniyetimiz dışında kadına değer verdiğini iddia eden bütün sistemler, ona sadece bir vitrin malzemesi olarak kıymet vermekte, arka plânda ise kadını ancak ekonomik bir meta olarak kullanıp ezmekte ve tüketmektedir. Bugün kapitalist toplumumuzda eşitlik mücadelesi vermeye çalışan kadın, gerçekte kendi yaratılış kanunlarını çiğneyerek biraz daha köleliğe itilmektedir.

Çünkü batı bütün tarihi boyunca kadını köle olarak görmüştür. Gücün üstün tutulduğu sistemlerde şiddetin kurbanları yalnızca kadınlar değildir. Kadın, erkek, çocuk fark etmez zayıf ve güçsüz olan herkes potansiyel şiddet kurbanıdırlar. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle her yıl nice insan konuşuyor.

Her sene kadınlar günü bildik vaatler, hamasi sloganlar ve kadınlara yönelik programlarla hiçbir yaraya merhem olmadan geçip gider. Temenniler hep yapılır, tespitler gündeme getirilir fakat çok geçmeden her şey unutulur ve sorunlar bir yıl sonra tekrar dillendirilmek için rafa kaldırılır. Maalesef kadın, günümüz hayatının hemen hemen tüm sektörlerinde tüketime yöneltici, kâr marjını arttırıcı bir reklam aracı olarak görülmekte ve bu uğurda manevi hiçbir değer yargısı önemsenmeden hunharca harcanmaktadır. Günümüz kadını, huzur ve mutluluğa hasret.” denildi

erdemli ajans saadet partisi erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu