Ayaş Lütfi Elvan göleti su tutmaya başlayacak
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıAyaş Lütfi Elvan göleti su tutmaya başlayacak

Ayaş Mahallesi Çukur Mevkisinde yapımı devam eden göletin 15 gün sonra su tutmaya başlayacağı bildirildi.

Ayaş Lütfi Elvan göleti su tutmaya başlayacak
Bu içerik 3653 kez okundu.

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, beraberinde ilçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Derin, Devlet Su İşleri (DSİ) 6. Bölge Müdürlüğü 67. Şube Müdürlüğü ekipleri ve mahalle muhtarı Bayram Kurt ile ‘’Ayaş Lütfi Elvan Sulama Göleti’’ inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gölet çalışması hakkında bilgi veren Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, gölet inşaatının  yeni sezon öncesi bitirilerek  bölge çiftçisinin sulama suyu konusunda rahat nefes almalarının sağlanacağını söyledi.

Yaklaşık 10 yıl önce  yapımına başlanılan ancak imkansızlıklar nedeni ile tamamlanamayan göletin Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın destekleri ile yeniden 5 milyon 725 bin Türk lirasına ihale edilen göletin tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Pamuk, ‘’Bu gölet  kot itibari ile diğer göletlerden yüksekte  bir noktada. Gölet tamamlandığında 7 bin 600 dekar tarımsal alan sulanacak. 31 metre yüksekliğinde yapılan gölet 750 bin metreküp su tutacak ve çiftçilerimizin tüm arazileri sulanarak hem kaliteli hem de yüksek verimli ürün elde etmiş olunacak. Lamas deresi üzerindeki Kızılgeçit mevkisinden 28 kilometre mesafeden cazibe ile getirilecek olan su ile göletimiz 40 günde dolacak, yine kapalı devre sistem ve cazibe ile çiftçilerin bahçelerine ulaştırılacak. Yıllardır boşa denize akan su üreticilerimizin alın teri ile kırışıp toprakla buluşacak.  Bölge insanımıza ve çiftçilerimize hayırlı olsun’’ dedi.

Ayaş Mahallesinde halkın sorunlarını da dinleyen Kaymakam Pamuk, bundan sonra sık sık bölgeye gelerek halkın sorunlarını tek tek dinleyeceğini ifade etti.

erdemli ajans ayaş göleti lütfi elvan muhittin pamuk erdemli kaymakamlığı
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu