Böyle Aşk Görülmedi!!
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBöyle Aşk Görülmedi!!

Sanayicilerin Takdire Şayan "Kur'an" Aşkı. Hem Araba Motorlarına, Hemde kendi kalplerine bakım yapıyorlar

Böyle Aşk Görülmedi!!
Bu içerik 4485 kez okundu.

Sanayi sitesinde işyeri sahipleri, usta ve çırakları boş zamanlarında Kur’an-ı Kerim okumasını öğreniyor.

Erdemli Müftüsü Mustafa Sami Türkmenoğlu, Kur’an-ı Kerimi bilmeyen hiç kimse kalmasın kampanyası çerçevesinde dezavantajlı grup olan Sanayi Sitesindeki usta, kalfa ve çıraklara Kur’an-ı Kerimi öğretmek üzere 3 yıl önce yapılan programla şimdiye kadar 100 kişiye kuran okumasını öğrettik. Hedefimiz bu yıl içinde en az 200 kişiye Kur’an-ı Kerim okumasını öğretmek olacak. Sanayi Sitesi esnafımızın ‘’Kur’an-ı Kerimi bilmeyen kimse kalmasın’’  kampanyasına ilgisi çok büyük. İşlerinden arta kalan zamanlarda Kur’an-ı Kerim öğreniyorlar bu da bizleri mutlu ediyor’’ dedi.

Sanayi Sitesi Camii İmam Hatibi Mustafa Şensoy’un esnafa Kur’an-ı Kerim okumasını öğretme gayreti takdire şayan diyen Türkmenoğlu, ben Kur’an-ı Kerim okumak istiyorum diyen herkesin ayağına kadar gidip öğretiyoruz diyerek şunları söyledi:

‘’Kur’an-ı Kerimi bilmeyen kimse kalmasın’’  kampanyası kapsamında Sanayi Sitesi Camii İmam Hatibimiz, esnaflarımızı tek tek dolaşarak boş zamanı olanlara hem Kur’an-ı Kerim okumasını öğretiyor hem de dini bilgiler aktarıyor. Üç yıl önce başlattığımız kampanya çok güzel meyvesini verdi ve en az 100 kişi Kur’an-ı Kerim okumasını öğrendi. Kur’an dersleri başta usta, kalfa ve çıraklara kendi işyerlerinde öğretiliyor, bu da insanların zamanlarını iyi değerlendirmeleri sağlanıyor. Nasırlı ellerin Kur’an-ı Kerimi tutmaları ve okumaları insana huzur veriyor.’’

Erdemli Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Öngel,  ilçe müftülüğünün girişimleri sonucu sanayi sitesinde  ‘’Kur’an-ı Kerimi bilmeyen kimse kalmasın’’ kampanyasına sanayi esnafının büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Sanayide çalışan usta ve kalfaların küçük yaşta bu işe başlamalarından dolayı Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmeleri mümkün değil. Ancak Cami imamımız esnafımızı tek tek gezerek Kur’an-ı Kerim okumasını öğrenmek isteyenlere işyerine gelerek öğretiyor böylece esnafımızın zaman kaybı da olmuyor, bire bir öğrenmiş oluyor’’ diye belirtti.

Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Doğaner de uygulamadan memnun olduklarını belirtirken  Sanayi  sitesi esnaflarından Cihat Küçük ise Kur’an-ı Kerimi okumasını bilmediklerini ancak  önce elif be diye başladıkları elif cüzünden şimdi Kur’an-ı Kerimi okumaya başladıklarını belirterek, ‘’Kendim okumaya başladım yanımdaki kalfa ve çıraklarımın da öğrenmesini  istiyorum. Elimiz boş olduğunda zamanımızı biz de  böyle güzel bir şekilde değerlendiriyoruz. Kur’an-ı Kerimi okumak ve anlamak isteyenlere tavsiye ediyorum çünkü hocalar artık işyerine gelerek okumayı öğretiyor  kendilerine teşekkür ediyoruz’’ şeklinde konuştu.

 

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”