“Atımızı Alan Yolumuzu da Almadı ya!!!”
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıkları“Atımızı Alan Yolumuzu da Almadı ya!!!”

Saadet Partisi Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, Milli Görüş'ün efsanevi lideri merhum rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan' ın ölüm yıldönümü münasebeti ile yazılı bir açıklama yaptı;

“Atımızı Alan Yolumuzu da Almadı ya!!!”
Bu içerik 2750 kez okundu.

Yıldız şunları kaydetti;

     " Önce ahlak ve maneviyat" ilkesi ile çıktığı yolda , "Hayat iman ve cihattır" diyerek formüle eden, bütün insanlığın saadetini hedefleyen, çalışmalarını da bu ölçekte gerçekleştirmek için gece gündüz çaba harcayan fikir, dava, şuur ve aksiyon adamı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın Rahmeti  Rahmana kavuşmasının 6. Vefat yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.

    Çağımızın kronik problemlerinin sorumlusunun bir avuç  siyonist İsrail olduğunu ,  aslında bu siyonistlerin çağımızda insanlığın başına şeytan olarak musallat olduğunu, hepsini toplayıp  katıştırdıkları beldelere vali veya kaymakam yapsan sayılarının yetmeyeceğini , fakat kurdukları şeytani sistemle tüm dünyanın düzenini nasıl bozduğunu deşifre etti.

 Bütün bunları yaparken herkesin kişisel olarak dünyada imtihanda olduğunu , önceliğimizin bu dünya değil, ahireti kazanmak için bu dünyada imtihana geldiğimizi söyledi ve uyguladı.

 Bu dünyada herkesin kendisi için değil de kardeşi için yaşaması gerektiğini, böyle yaparsa nefsinin kölesi olmaktan kurtulacağını ve gerçek manada nefis terbiyesi yapabileceğini söyledi ve yaşadı.

   Millet olarak bizim medeniyetimizin çok başarılar elde ettiğini, eğer bunu  tekrar ister ve çalışırsak tekrar başarabileceğimizi bize hatırlatarak özgüvenimizi tekrar kazanmamıza vesile oldu.

Tabiri caizse uyuyan bizleri  tekrar uyandırdı.  "Bir çiçekle baharın gelmeyeceğini  fakat her baharın da bir çiçekle başlayacağının bilinci ve realitesi ile mücadelesine devam etti. Partileri kapatıldığı zaman " Atımızı alan yolumuzu da almadı ya" diyerek çalışmalarına barış içerisinde , hiçbir illegal yola tevessül etmeden, hız kesmeden devam etti.

 Bugün artık hayatta değil. Fakat sevgi ve barış içerisinde birbirimizi ikna ederek , toplumun her kesiminden insanla beraber yaşanabilineceğini bizlere ispatladı.

  Sağlığında yeteri kadar anlaşılamamıştı veya yanlış anlaşılmıştı. Ama her geçen gün  daha iyi anlaşılmaya başlandığı kanaatindeyiz.

  İnsanlığa sunmuş olduğu ekonomik ve manevi formülleri modern dünyanın bunalan ciğerlerine nefes aldırtmıştı.

  Günümüzde maalesef Erbakan markası paylaşılamıyor. Hatta bu o kadar garipleşiyor ki Erbakan'a  ve onun hatıralarına yakışmayan uslup ve tarzda polemiklere bile alet edilebiliyor. Erbakan dürüst ve vatansever bir devlet adamı olarak üzerine düşen görevleri yerine getirerek sorumluluğunu yerine getirdiğine biz şahitlik ediyoruz. Bize düşen yaşadığımız toplumda Erbakan gibi üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirip, üzerimize vazife olmayan işlerden kaçınmakla olacaktır.

  Yeni nesillerin de Erbakan'ı anlama adına güvenilir kaynaklara ve kendi sesinden söylemlerine ulaşarak tanımaları daha anlamlı olacaktır. Çünkü Erbakan'ın anlaşılmayacak ketum hiçbir hali yoktur. Sade gösterişsiz ,nezaketli, insancıl ve doğal bir kişilikti.

  Erbakan'ın insani erdemlerini ,dürüst ve ahlaki bir şekilde üstümüze kuşanarak çalışırsak, önümüzdeki günlerin daha iyi olacağını ümit ediyorum.

 Bu vesile ile tekrar Allah' tan rahmet diler, bizler de  Erbakan' da bulunan insan sevgisinden yola çıkarak, dürüst olup çalışırsak daha güzel bir dünyaya kavuşacağımızı ümit ediyorum. Sonuçta hiç kimseye hidayet verme mesuliyetimiz ve hakkımız yok. Bize düşen önce kendimizi düzeltmek. Kendimizi gerçek manada düzeltebilirsek ,konuşmaya bile gerek kalmadan, ışığımızla diğer insanları tutuştururuz” dedi.

Erdemli Ajans olarak Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı rahmetle ve minnetle anıyoruz, ruhu şad olsun.

erdemli ajans saadet partisi erdemli ilçe teşkilatı mehmet yıldız
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu